Головна » Життя

“Мукачівводоканал” повідомляє: за що додатково платитимуть мукачівці

Діючі тарифи вже не включають вартість витрат, що пов’язані з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку води.

Як повідомляють у ММКП ” Мукачівводоканал”,15 липня 2019 року Касаційний цивільний суд Верховного Суду України розглянувши справу №235/499/17 виніс рішення на користь позивача, та фактично зобов’язав КП «Покровськводоканал» не справляти плату за повірку лічильника води з позивача.

   “Просимо абонентів ММКП «Мукачівводоканал» звертати основну увагу на чинне законодавство України, а не тільки на статті з газет. На момент подачі до суду позову, а саме 31.05.2017 року, по вищевказаній справі діяв Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» в старій редакції, згідно якої справді, плата за повірку лічильників була включена в тариф і окремо справлятись не повинна. Касаційний цивільний суд керувався законодавством, чинними на момент виникнення спірних правовідносин. Тому дана справа не може являтись прецедентом, на який можна посилатися при проведенні періодичної повірки,” – інформують у ММКП ” Мукачівводоканал”.

В той же час, поточною редакціє ювід 03.07.2019 в абзаці 5 ч. 4 ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачено, що «періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором».

22 червня 2017 року було прийнято закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Пунктом 7 розділу ІV «Прикінцеві та перехідні положення» даного закону визначено Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, органам місцевого самоврядування протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону забезпечити перегляд тарифів на теплову енергію, послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої та холодної води для суб’єктів природних монополій та суб’єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, в частині виключення зі складових відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води.

ММКП «Мукачівводоканал» було здійснено перегляд діючих тарифів, а Виконавчим комітетом Мукачівської міської ради затверджено нові тарифи на послуги водопостачання та водовідведення для всіх груп споживачів. Ці тарифи вже не включають вартість витрат, що пов’язані з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку води.

Частиною 1 ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Частиною 2 ст. 6 закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» визначено, що обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів – розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.
Отже, з огляду на вищезазначене, починаючи з січня 2018 повірка лічильників обліку водопостачання проводиться за рахунок коштів споживачів.

Нагадуємо, Фургон із контрафактом: поліцейські показали,що затримали вночі (ФОТО)

Читайте також: Сотні пачок сигарет: на Закарпатті прикордонники запобігли перевезенню контрабанди (ФОТО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в InstagramЗалишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...