Мукачівка знайшла в себе вдома тарантула (ФОТО)

11.08.2021 17:25 2520 0
Мукачівка знайшла в себе вдома тарантула (ФОТО)

Вчора мукачівка Катерина Гуранич виявила у себе в оселі незвичну знахідку. Гігантський павук впав до котячого лотка та не міг звідти вилізти. Жінка розповіла про некликаного гостя в соціальній мережі Фейсбук.

В коментарях люди визначили, що незвична знайда - тарантул південноруський, найбільший з павуків України.


Тарантул південноруський (Lycosa singoriensis) — великий європейський та азійський павук роду тарантулів, поширений у степах Європи, Середньої Азії, Південного Сибіру, Далекого Сходу.

Полюють представники цієї родини вночі у степових і пустельних районах, пересуваючись землею, живуть у норах завглибшки до 60 см. Ловильних сіток не плетуть, а павутиння використовують під час полювання, притискаючи ним жертву до землі. Сімейство цих павуків налічує близько 1200 різних видів, які поширені у світі, і Україна — не виняток.

Усі представники роду тарантулів вважаються отруйними, а от небезпечними вони є лише для безхребетних, якими харчуються найчастіше. Для людей укус тарантула не становить великої небезпеки, а випадки тяжких отруєнь із летальним наслідком часто трапляються через укус каракурта, вид якого належить до роду Чорних вдів.

Укуси тарантулів неглибокі, за реакцією організму схожі на бджолині, а от за больовими відчуттями — на укуси шершня чи оси. На ураженому місці можна помітити дві плямки, розташовані на відстані 3–15 мм одна від одної — це сліди хеліцер (першої пари головних кінцівок).

Симптоми укусу:

- локальний біль;
- почервоніння шкіри в місці укусу;
- набряк;
- відчуття сонливості;
- короткочасне підвищення температури тіла.

У деяких людей може проявлятися алергічна реакція, що супроводжується сильним болем, набряком, відчуттям свербіння, висипом навколо місця укусу. У тяжких випадках — утруднене дихання, нудота, блювота, запаморочення, нерідко розвивається анафілактичний шок.

Чи треба звертатися до медичного закладу?

Терміново звернутися до медичного закладу необхідно із появою наступних симптомів:

- поява висипу та пухирів навколо укусу;
- відчуття сонливості та поганого самопочуття;
- підвищення температури до критичної відмітки;
- прояви тахікардії;
- нудота та блювота;
- оніміння кінцівки.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...