Мовна нетерпимість, що шокує: учасників мирної акції били та труїли газом

28.01.2020 15:16 105 2
Мовна нетерпимість, що шокує: учасників мирної акції били та труїли газом
У Харкові труїли газом і били учасників мирного мітингу на захист права дітей навчатися рідною мовою. Про це йдеться у заяві політсили «Опозиційна платформа ‒ За життя». Як повідомляється, напередодні, 27 сiчня,  біля стін Харківської обласної державної адміністрації проводився мітинг на підтримку російської мови, її захисту та розвитку, виступаючи проти прийнятого Верховною Радою дискримінаційного закону «Про повну загальну середню освіту». "Проти закону, що прямо порушує статті 10, 11, 22, 24, 53 Конституції України, які передбачають право на вільний розвиток, використання і захист російської мови в Україні, на отримання освіти рідною мовою, на розвиток мовної самобутності національних меншин", - йдеться у заяві Партії «Опозиційна платформа ‒ За життя». Зазначається, що мирну акцію майже одразу зірвали представники націонал-радикальних рухів. "Зокрема «Правий сектор» і «Нацкорпус». Учасники мітингу, серед яких були жінки і люди похилого віку, зазнали нападу із застосуванням фізичної сили, їх труїли газом, застосувавши газові балончики. Внаслідок нападу постраждали організатор акції ‒ керівник Харківської міської організації «Опозиційної платформи ‒ За життя» Андрій Лесик, інші учасники мітингу та один поліцейський", - сказано у заяві. При цьому, повідомляється, що незважаючи на вочевидь протиправні дії націонал-радикалів, нікого з нападників не затримано. «Опозиційна платформа ‒ За життя» вимагає відкриття кримінального провадження за фактом нападу на учасників мирної акції, що проходила відповідно до законодавства і була спрямована на відстоювання конституційного права українців на вільний розвиток, використання і захист російської мови», - зазначають у пресслужбі політсили.

Джерело

Нагадуємо, У ВР зареєстровано проект Постанови про скасування рішення ради щодо Закону «Про повну загальну середню освіту» Читайте також: Молодим – дорогу, а старим – контракт: як працюватимуть вчителі середніх шкіл за новим законом
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
   
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 2

Алекс

30 січ. 2020 р., 17:08
Да ты что, для этого голова должна быть, думать надо. А нацикам у нас воля дана, их трогать нельзя.

Андрей, Харьков

28 січ. 2020 р., 21:22
а ведь как просто решить проблему, как и сделали бы в любой другой цивилизованной стране, да дайте русскому языку статус второго государственного - все, нет проблемы; идем, развиваемся дальше.
Loading...