Мікропозики: як не наробити великих боргів

31.08.2021 13:36 11413 0
Мікропозики: як не наробити великих боргів

До зарплати залишився тиждень, а терміново потрібні гроші. Проте заощаджень не вистачає, а на допомогу родичів і знайомих розраховувати не доводиться. Чи варто у такому випадку брати мікропозику і що слід про неї знати?

Перед тим, як приймати рішення про взяття позики, зважте, чи настільки критична ситуація, що на неї потрібно терміново позичати гроші. Чи можна не чекати до зарплати – неправильна постановка питання. Спитайте інакше – чи можна почекати? Бажання купити нову сукню – не привід брати позику, адже це зовсім не терміново. Не варто забувати, що віддавати борг доведеться з відсотками. Що означає – почекавши сім днів, можна зекономити і не наражатися на ризики. Чули про зефірний тест? Терплячість винагороджується.

Оцініть свої можливості: чи вдасться повернути позичені кошти, не завдавши сильної шкоди бюджету? Якщо гроші все ж потрібні, і визріло рішення про позику, треба дотримуватися певних правил. 

Вибір кредитора

Є два основні види фінансових установ, які можуть надати гроші у борг – банки і мікрофінансові організації (МФО). Маючи в запасі хорошу кредитну історію і час, щоб зібрати всі необхідні документи, можна звернутися за кредитом до банку. Таким чином можна оформити позику на більш тривалий термін і під менші відсотки. Однак коли часу не вистачає, а віддати гроші розраховуєте швидко, можна звернутися до МФО.

Мікрофінансові організації не є банками. Свого часу їх вигадали для підтримки малого бізнесу, який не завжди міг розраховувати на банківське кредитування. З часом швидкі позики стали популярні і серед споживачів. Численні МФО в Україні видають споживчі кредити, в тому числі позики «до зарплати». Взяти мікрокредити Ewa Cash чи іншої МФО можна з мінімальними зусиллями онлайн, що і зумовлює їхню привабливість.

Та перше, що потрібно зробити, знайомлячись з МФО – перевірити її ліцензію і правову інформацію про неї. Вона має бути на офіційному сайті компанії, а якщо відсутня – перед вами шахраї. Дізнатися більше про діяльність установи можна також через:

  • Реєстр фінансових установ
  • Реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
  • Єдиний державний реєстр установ та організацій України

Не зайве буде також почитати відгуки, які залишають клієнти про цю МФО.

Оцініть пропозицію

Варто зазначити, відсотки за позиками у МФО вищі, ніж у банківського кредиту. Вони призначені для вирішення тимчасових фінансових проблем; жити на них неможливо, бо вони швидко з’їдають кошти.

Уважно вивчіть умови угоди – в них може бути інформація про додаткові послуги, що впливають на суму, яку необхідно повернути. Уточніть відсоткову ставку. Як вже було сказано, у МФО вона дуже велика. Наприклад, ставка 1% на день – це 365% річних. Подумайте, чи є сенс стільки переплачувати? Хіба що беручи позику на кілька днів.

Дотримуйтесь термінів

Вчасно погашайте всю заборгованість – тіло кредиту і відсотки – щоб уникнути сплати штрафів і пені. Якщо не платити – добра не чекайте. Бували прецеденти, коли з першого ж дня протермінування МФО передавали кредити колекторам, починали телефонувати третім особам, шукаючи боржників, тощо. Проте компанії, які діють у межах законодавства, не мають права «накручувати» виплати за невчасне погашення позики, наприклад, у 3000 гривень, в 10-15 разів. Зміни до закону «Про споживче кредитування», чинні з 1 січня 2021 року, встановили, що максимальна сукупна сума штрафів і пені за порушення споживачем виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит, загальний розмір кредиту за яким не перевищує мінімальної заробітної плати, не може перевищувати розміру подвійної суми, одержаної споживачем за таким договором. Але і стільки переплачувати навряд чи хтось захоче.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!