Марихуану можуть визнати ефективною в лікуванні коронавірусу

16.10.2020 14:00 347 0
Марихуану можуть визнати ефективною в лікуванні коронавірусу

Американські та ізраїльські вчені вважають, що препарати на основі канабідіола (речовини, яка міститься в канабісі, і не має психотропного ефекту) можуть допомогти пацієнтам з COVID-19, у яких захворювання протікає у важкій формі та з ускладненнями в легенях.

Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Небраски та Техаського біомедичного науково-дослідного інституту. До схожих висновків прийшли дослідники ізраїльських компаній Eybna і CannaSoul, а також вчені з Університету Огаста (США). У роботах йдеться, що канабідіол має протизапальну дію і здатний запобігати "цитокініновому шторму" занадто сильній відповіді імунної системи, що призводить до тяжких побічних ефектів.-

Як проходило дослідження

Науковці застосовували цю канабідіол на мишах і він зміг значно поліпшити функцій легень. У тварин знизився рівень цитокінів в крові та підвищився вміст кисню. Вчені мають намір продовжити тести на гризунах – якщо речовина виявиться ефективним, дослідники будуть готуватися і до випробувань на людях. Наступний етап досліджень пройде в Університеті штату Джорджія, Науковці наголошують, що коронавірус не можна лікувати канабідіолом в домашніх умовах, без нагляду лікарів.
"Початкова стадія COVID-19 характеризується спробою вірусу приховати себе від імунної системи. Якраз в цей момент організму необхідно стимулювати імунітет, і застосування протизапальних засобів може виявитися смертельним. Тому канабідіол може бути виходом", – розповів доктор Джек Ю, професор університету Огаст.
Зверніть увагу! В Україні використання медичного канабісу заборонене законом. Втім, на це питання все частіше звертають увагу. Так, його виносять на обговорення, а президент Зеленський включив питання до всенародного опитування Зеленський назвав ще 3 питання, які будуть на всеукраїнському опитуванні , що пройде у день виборів 25 жовтня. Хоч опитування не матиме жодної юридичної сили, втім, відповіді українців можуть пришвидшити у державі реалізацію тих чи інших проєктів, прийняття відповідних законів тощо. Читайте також: Заснув за кермом: в Києві перекинулося таксі (ФОТО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...