Маленька мукачівка народилася з рідкісним синдромом: мати готова віддати власну нирку, щоб порятувати донечку (ФОТО)

28.09.2021 12:53 4338 0
Маленька мукачівка народилася з рідкісним синдромом: мати готова віддати власну нирку, щоб порятувати донечку (ФОТО)

Восьмирічна Маша Гегедош від народження хворіє на синдром каудальної регресії. У неї не працює права нирка і хворий сечовий міхур. Дівчинка страждає від болісних ниркових кольок. Єдиний вихід – пересадка нирки. 

Машу вже чекають у Києві в інституті Шалімова у відділенні трансплантації, але її мати, яка одна виховує трьох дітей, не має достатньо коштів, щоб заплатити за операцію. Жінка сама готова стати донором, адже, якщо стояти у черзі за чужим органом, можна і не дочекатися.

«Синдром каудальної регресії – це недорозвиток нижніх кінцівок, – простими словами пояснює Іванна Гегедош, мама Маші, – всі проблеми у неї від поясу і нижче».

Цей синдром часто проявляється також недорозвитком нижніх відділів хребта, може вражати і сечостатеву систему, і кишечник. Причини виникнення захворювання досі точно невідомі.

«З народження ми лікуємося, оперуємося. Дитині вже зроблено 12 операцій, і це ще не остання, – розказує жінка. –  Вона ходить у третій клас. Навчається, звичайно, вдома, так як ми багато часу лікуємося».

Іванна вчить доньку сама. Крім неї, вона самостійно виховує ще двох старших синів, які народилися здоровими. Батько після появи у сім’ї хворої дитини деякий час жив із дружиною, а потім, як часто трапляється у подібних випадках, покинув її наодинці з проблемами. Родині він більше нічим не допомагає. Жінка не може піти на роботу, адже не має на кого залишити доньку, для якої вона і вчитель, і лікар. 

Коли потрібні кошти на операції, допомагають волонтери. На інше є соціальні виплати – і все.

 «Я б серце віддала, лиш би дитині допомогли»

Нещодавно у Маші були сильні болі від ниркових кольок. Після прийому антибіотиків їй стало краще. За словами Іванни, дуже допомагає лікар-нефролог Леся Скальська, яка веде Машу і консультує, чим її лікувати. Тепер у дівчинки принаймні минули жахливі болі. Але у рідному регіоні, навіть у лікарні, дитині допомогти більше нічим вже не в силі. Мати каже: у неї остання, п’ята стадія хронічної ниркової недостатності. Іншого виходу, крім трансплантації, немає.

«Я знала, що їй потрібна буде трансплантація, лише не знала, що цей час прийде так швидко», – зітхає жінка.

Дітям з такою маленькою вагою, як у Маші, гемодіаліз протипоказаний, та мама й не збирається до такого допускати. Вона бачила це і каже – коли людина на діалізі, це страшно. Вона не хоче, щоб її дитина це пережила. 

Іванна вирішила віддати доньці свою нирку. Чекати в черзі часу немає.

«Я б серце віддала, лиш би дитині допомогли», – зі сльозами на очах говорить мати. 

Перед тим, як стати донором, вона повинна пройти обстеження у Києві. У інституті Шалімова все домовлено, можна їхати хоч одразу – але грошей на лікування немає.

Попередня операція на сечовому міхурі обійдеться у 30 тисяч гривень. Сама трансплантація – 100 тисяч гривень. Для непрацюючої матері з трьома дітьми це захмарні суми.

Маша – жвава дівчинка з сонячно-золотистими косами. Вона трохи незграбно, але впевнено ходить і постійно крутиться навколо мами, як мала дзиґа. Поки з її матір’ю розмовляють, до Маші підходить ще одна маленька дівчинка і дає їй кульбабки. Разом вони йдуть бавитися. Ніщо не нагадує про те, що Марійка хвора. Але щоб вона змогла далі жити і гратися, як її однолітки, їй потрібна дороговартісна операція.

Реквізити для допомоги Маші Гегедош:

4149 5010 2191 8611 – Райффайзен Банк

5167 4999 9572 2149 – Ощадбанк 

Гегедош Іванна Михайлівна – мама

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...