Майже рік на посаді: Анатолій Полосков підбив підсумки губернаторства на Закарпатті

19.11.2021 17:56 866 0
Майже рік на посаді: Анатолій Полосков підбив підсумки губернаторства на Закарпатті

Ексголова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков сьогодні, 19 листопада, прозвітував про свою роботу на посаді. Децентралізація, боротьба з COVID-19 і розбудова регіону – Полосков окреслив своє бачення того, як розвивалася область у період його керівництва. 

Полоскова офіційно призначили на посаду голови Закарпатської ОДА 7 грудня 2020 року, а 18 листопада 2021 року президент підписав указ про його звільнення.

Непроста децентралізація

«Перше, з чим ми зіткнулися – реформа децентралізації та купа пов’язаних із цим бюрократичних різних речей, – розповів Полосков. – Це була гора на плечі: 64  громади, і у більшості з них не було досвідчених керівників. У багатьох із тих, хто керував громадами, не було розуміння тих можливостей і труднощів, які звалилися на плечі. Це величезна купа питань, пов’язаних з бюджетом, земельною сферою… Всім здавалося, що громади спроможні, все буде дуже круто, легко і все вийде. Але коли ми підійшли до реалізації тих завдань – з’ясувалося, що всі далеко не такі спроможні».

Колишній очільник області окремо підкреслив проблему тіньового бізнесу в регіонах та необхідність з нею боротися:

«Частина тіньового бізнесу – вона немаленька. І голові громади сказати куму, свату, брату, що треба платити податки до бюджету – це нелегко… Але як бути, коли голова знайшов у собі сили говорити про це у межах своєї громади, а його не слухаються? То що, голова громади піде до правоохоронців, щоб сказати, що сусід веде незаконний бізнес?»

Попри це, Полосков доволі позитивно оцінив виконання місцевих бюджетів. Плани по обласному бюджету на 2021 рік були завищені на 21% відносно минулого року, при цьому обласний бюджет на січень-жовтень був перевиконаний на 1%. Щодо бюджетів тергромад, плани порівняно з минулорічними були завищені на 14%, але і їх перевиконали на 3,6%. І це зважаючи на той факт, що навесні бізнес простоював через коронавірусні обмеження.

За словами колишнього очільника регіону, 2021 рік для Закарпаття пройшов дуже активно. Деякі місцеві громади є прикладом для України загалом. Багато громад, які з самого початку були слабкими і не розуміли, куди їм рухатися, зараз розуміють. Полосков відзначив роботу новоствореного Управління регіонального розвитку ОДА та назвав його «одним з найкреативніших».

Нелегким, за його словами, було і укрупнення районів та скорочення числа працівників РДА. Полосков заявив: «Ми пройшли це з честю».

Будували за державний кошт

Ексгубернатор стверджує також, що Закарпаття стало лідером України з ремонту і будівництва обласних доріг. План їх ремонту, якщо говорити про кілометраж, перевиконали на 22%. 

Щоб відремонтувати всі дороги на Закарпатті, за словами Полоскова, потрібно приблизно 7,5 млрд грн. Дорожній фонд області, отриманий у 2020 році, складав близько 300 млн. Однак з часом на ремонт доріг у області почали виділяти додаткові кошти.

В освітній сфері держава багато допомагала субвенціями у матеріально-технічну базу. На Закарпатті цього року закупили 2231 ноутбук для вчителів майже 200 комунальних закладів, а ще 12 шкільних автобусів для 12 тергромад. Полосков стверджує, що їх вдалося придбати за дешевшими цінами, ніж планувалося, і тому у більшій кількості.

У рамках програми «Спроможна школа» на Закарпатті реалізували 40 проектів, в тому числі зробили 9 капітальних ремонтів і закупили 31 сучасний кабінет.

Щодо «Великого будівництва», то за 2021 рік у області здали у експлуатацію 3 спортивні і 2 освітніх об’єкти та завершили будівництво сімох амбулаторій і восьми приймальних відділень.

Коронавірус: немає викривлення даних смертності

Окрему частину виступу Полосков присвятив боротьбі з ковідом.

«Не залишилося на Закарпатті, напевно, людей, родин, яких не торкнулася би ця біда», – зауважив ексголова ОДА.

Він розповів, що був у реанімаційних палатах і бачив, як там помирають люди: 

«Перед очима нескінченні картинки людей, які не можуть дихати без допомоги техніки»

Проте Полосков нагадав, що створені всі умови, аби закарпатці вижили і легко перехворіли. На Закарпатті найщільніша мережа центрів і пунктів вакцинації – 15 і 217 відповідно. Єдине, чого не вистачає – бажання людей захиститися. Люди, які щепляться, підкреслив він, не займають місця у лікарнях. У реанімаціях в Ужгороді немає жодного вакцинованого. 

«За весь час, що ми боролися з цією бідою, я відповідально заявляю, що немає викривлення даних. Ту статистику, яку ми бачимо по госпіталізованим, по людях, які померли, по людям, які в реанімації, по людям, які під ШВЛами – вона абсолютно реальна», – запевнив Полосков.

А ось щодо кількості вакцинованих, очевидно, викривлення є – вона применшена. Хоча за рівнем вакцинації Закарпаття вважається останнім в Україні, але, як пояснив колишній губернатор, тут не враховано, що з 1 млн 247 тисяч закарпатців приблизно 370 тисяч перебувають за кордоном, і майже всі вони вакциновані, тому що працювати за кордоном невакцинованим сьогодні неможливо. На думку Полоскова, це імовірна причина того, чому Закарпаття у «жовтій» зоні, на відміну від решти України.

Ексгубернатор додав, що залишилися плани на 2022-2023 роки, які має втілювати наступне керівництво області.

«Обладміністрація у цьому році провела величезну роботу по розвитку нашої області на наступні роки… Є чим займатися. Головне займатися цим відповідально, і щоб не було соромно дивитися людям в очі».

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!