«Літні пасочки»: у Мукачівському соборі Почаївської ікони Пресвятої Богородиці на Преображення освятили перші плоди (ФОТО)

19.08.2021 14:21 438 0
«Літні пасочки»: у Мукачівському соборі Почаївської ікони Пресвятої Богородиці на Преображення освятили перші плоди (ФОТО)

Яблука, груші, виноград, персики, а на додачу – банани, апельсини і гранати. 19 серпня християни східного обряду відзначають свято Преображення Господнього. За традицією, цього дня в церкві освячують початки плодів.

У народі Преображення називають «Яблучний Спас». У давнину існувало також повір’я, що до цього свята не можна їсти яблук. Втім, раніше середини серпня вони і не дозрівають. Сьогодні до церкви на Преображення несуть не тільки зірване у власних садках, але й екзотичні плоди, яких у наших краях раніше не було. Священнослужителі стверджують: усе це потрібно нести передусім з вдячністю Богові.

На свято Преображення Церква згадує євангельську подію, коли Ісус Христос, взявши з собою трьох учнів – Петра, Якова та Івана – преобразився на горі Тавор. Євангелісти оповідають, що обличчя Його сяяло, наче сонце, а одежа стала білою, наче світло. Поруч з Ісусом стояли старозавітні пророки Мойсей і Ілля, а з хмари було чути голос Бога, який промовив: «Це – Син Мій улюблений, Його слухайте».

Благословення плодів, приурочене до Преображення, має витоки ще у законах Старого Заповіту, де є вказівка приносити початки плодів Богові. Звичай святити фрукти збігся у часі з цим святом, тому що в цю пору в Єрусалимі саме дозрівав виноград – найважливіша культура, перший врожай якої обов’язково несли благословляти.

За словами священника, сьогодні найважливішими є не свячені фрукти, а духовна радість:

«Можна освятити всю воду в ріках, можна освятити фрукти і їх з’їсти, але не відчути радості. Збирають нас у церкві не фрукти і не свята водиця, а саме той духовний настрій, з яким ми сьогодні прийшли в храм, пережили цю подію, з яким сьогодні ми зійшли на гору Тавор, щоб там разом з апостолами Петром, Яковом і Іоанном пережити Преображення Господа нашого Ісуса Христа…Бажаю вам духовного Преображення у вашому серці, і нехай, як ви тілесно готувалися до цього свята такими прекрасними, можна сказати,  літніми пасочками, щоб ви цю радість пережили духовно».

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...