Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Ліс, праця та земля: “за євробляхами” закарпатці не помітили ряд важливих для місцевого самоврядування змін у Бюджетному та Податковому кодексах

22 листопада Верховна Рада України прийняла зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України.

Прийняті зміни є важливими для місцевого самоврядування. Адже, зміни до Бюджетного та Податкового кодексів сприятимуть покращенню фінансової спроможності органів місцевого самоврядування та допоможуть спрямувати нові ресурси на розвиток територіальних громад.

Йдеться про зміни, що передбачені Проектом Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України  №9084  та Проектом Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів №9260.

Зокрема, слід зауважити, що, згідно зі згаданими документами, в Бюджетному та Податковому кодексі України, серед іншого, прийнято наступні важливі зміни:

– за бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад закріплено 37% надходжень від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування (за прогнозами фахівців потенційні доходи від податку у 2019 році становитимуть 380 млн грн);
– передбачено, що адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, що накладаються виконавчими органами місцевих рад за порушення законодавства про працю, зараховуються до відповідних місцевих бюджетів (зміни вступають в силу з 1 січня).
– передбачено збільшення ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50%;
передбачається скасування пільг зі сплати плати за землю, за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення.
Слід зауважити, щодо останнього пункту, така необхідність виникла після того, як у 2018 році держава встановила для підприємств залізничного транспорту податкову преференцію із сплати податку за землю, а втрати у 1,2 млрд грн, понесені місцевими бюджетами, не були відшкодовані державою.

Нагадуємо, раніше “Перший.com.ua” повідомляв про Подвійне оподаткування: лісова галузь Закарпаття під загрозою зникнення? (ВІДЕО)

Саша Клімова

Читайте також: Що може означати воєнний стан для освіти

Перед Закарпатською ОДА знову горять шини (ФОТО) (ВІДЕО)

 

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...