Лікар назвав шість міфів про підвищений тиск

03.10.2021 07:30 326 0
Лікар назвав шість міфів про підвищений тиск

Лікар загальної практики Олександр Прокопчук зібрав шість міфів, які щодня чує від своїх пацієнтів, про «хронічну хворобу №1» — есенціальну гіпертензію.

Міф 1. У гіпертоніків існує «їхній» нормальний тиск. Лікар нагадує, що насправді все, що вище 140/90, а з урахуванням Американської асоціації кардіологів (АНА) — вище 130/80 — це гіпертензія. І вона вже шкодить вашому організму. А тому метою лікування має бути тиск нижче зазначених цифр.

Міф 2. Якщо нічого не турбує, то пити ліки не треба. Навіть якщо тиск 160/100 і ви прекрасно почуваєтесь, це не означає, що він не «з’їдає» ваші судини, говорить Олександр Прокопчук. Уражаються нирки, мозок, серце, нижні кінцівки. Тому міряти тиск і пити ліки потрібно регулярно, а не коли болить голова.

Міф 3. Гіпертонія — вікова хвороба. На початку ХХ ст. панувала думка, що гіпертензія — це вікова компенсаторна реакція судин. Сьогодні все інакше. Є багато людей у віці 90 років, які мають тиск 120/80, і на противагу їм, багато молоді з тиском 140.

«Гіпертензія, на жаль, молодіє», — констатує лікар.

Міф 4. Перед прийомом у лікаря пити таблетки не треба. Олександр Прокопчук говорить, що йому цікаво, чи допомагають ті ліки, які вживає пацієнт.

«І я абсолютно не розумію, чим мотивується людина, яка спеціально не приймає таблетки перед візитом. Боїться, що лікар визнає його здоровим? Чи хоче встановити новий рекорд Гіннеса по тиску?» — запитує лікар.

Міф 5. Високий тиск треба негайно «збивати», бо буде інсульт. Твердження не зовсім коректне, пояснює Олександр Прокопчук. Адже у 80 % інсульт ішемічний, тобто його причина перекриття судини тромбом. А підвищення тиску — компенсаторна реакція. У такому випадку, екстрено тиск не рекомендується збивати. Натомість профілактикою інсульту є постійний контроль тиску менше 140/90.

Міф 6. Гіпертонію можна вилікувати курсами крапельниць «від тиску». Лікар нагадує, що артеріальний тиск — це сила, з якою рідина (кров) тисне на судинну стінку. І якщо влити ще 200-400 мл у судинне русло, то тиск точно не впаде.

«І взагалі, «крапатись від тиску» — то все одно що пити «за здоров‘я», — жартує Олександр Прокопчук.

Лікар підсумовує: артеріальна гіпертензія — хронічна хвороба, яка лікується контролем тиску за допомогою зміни способу життя і, за необхідності, постійного прийому ліків.

Читайте також:

Теги: Медицина
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...