Кульові крани: перекрити все, що можливо

20.01.2022 12:49 611 0
Кульові крани: перекрити все, що можливо

Ще недавно для регуляції та перекривання потоків у трубопроводах встановлювали переважно вентилі або засувки. Все змінила поява кульових кранів. Цей вид запірної арматури виявився настільки універсальним та зручним, що певною мірою витіснив інші.

Основна відмінна риса кульових кранів https://eurospetskran.com.ua/ – запірну функцію у них виконує сферична пробка (куля). Всередині кулі є отвір. Обертаючи, кулю приводять привезти у таку позицію, щоби потік робочого тіла (рідини, газу, пари) був відкритий чи, навпаки, перекритий.

 

Кульовий кран проти вентиля

Запірний вентиль нагадує ґвинт, який вкручується/викручується. На відміну від нього, запірна конструкція у кульовому крані рухається не вгору-вниз, а обертається. Цим обумовлені всі переваги кульових кранів.

Майже повна відсутність щілин між кульовим запором і просвітом дозволяє використовувати подібні механізми практично у будь-якому типі трубопроводів.

• Водопроводах

• Газопроводах

• Нафтопроводах

• Системах стисненого повітря

Кульові крани належать до пристроїв із нульовим протіканням. У побуті нульове протікання багато вартує, та й не тільки там.

Іще одна властивість, котра робить їх зручними у побутових умовах – ними легко користуватися. Для того, щоб повністю перекрити кран, потрібно повернути важіль на 90 . Аби закрити вентиль, знадобиться декілька повних оборотів маховика.

Крім того, у місці, де обертається сфера, немає гумових прокладок. Тому не виникне проблем через зношування гуми – а вона зношується вкрай швидко.

За способом приєднання до трубопроводу крани бувають:

• Муфтовими

• Фланцевими

• Приварними

• Штуцерними

Всі типи відзначаються міцністю та призначені для експлуатації в умовах високого навантаження.

В побуті й промисловості

Через їхню надійність кульові крани встановлюють як у побутових, так і у промислових трубопроводах. Цікаво, що навіть відкритими вони можуть пропускати газ чи рідину не обов’язково на 100%, а на 70%, 50% – це залежить від розміру прохідного каналу. Цю особливість враховують з огляду на місце монтажу.

Запірні пристрої для магістралей діаметром до 50 мм зазвичай виготовляють під різьбове з’єднання. Великогабаритні моделі, більші за вказаний розмір, найчастіше роблять з фланцями. Промислові конструкції з чорних металів приварюють, побутові оснащують патрубками для спаювання чи приклеювання (поліпропілен, полівінілхлорид).

Корпус крану може бути цілометалевий чи розбірний. Останній краще надається до ремонту, позаяк у ньому можна в разі необхідності замінити деталі, які зносилися, або почистити їх і привести у робочий стан після тривалого простою.

До речі, якщо кульовий кран постійно працює в одному положенні – вічно відкритий чи вічно закритий, залишати його так не рекомендують. Бажано принаймні раз на місяць повертати ручку задля профілактики появи відкладень на деталях.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!