Головна » Політика

Консультанта американської партії звинуватили в шпигунстві в Києві

Мова йде про консультанта Демократичної партії українського походження Олександру Чалупу

Американський фонд звернувся зі скаргою у Федеральну виборчу комісію США через зв’язки Демократичної партії (DNC) з Києвом з метою зібрати компромат на опонента Хілларі Клінтон. Про це повідомляє The Hill.

Зокрема, мова йде про некомерційну організацію, організовану в 2014 році колишнім федеральним прокурором Меттью Уітакером – Фонді підзвітності та громадянської довіри (Foundation for Accountability & Civic Trust, FACT).

Представники фонду стверджують, що консультант Демократичної партії українського походження Олександра Чалупа намагалася зібрати серед українських чиновників компрометуючу інформацію про екс-керівника передвиборного штабу Дональда Трампа Поле Манафорта.

Як зазначається, у Чалупи є мережа контактів в Києві і Вашингтоні, що складається з журналістів, урядовців і представників розвідки. Отриманою від них інформацією вона ділилася з DNC.

У свою чергу в Демократичній партії стверджують, що Білий дім просуває цю історію для того, щоб відвернути увагу громадськості від «готовності штабу Трампа співпрацювати з ворожим урядом».

Як повідомляв «Український вибір», близько 300 українських компаній використовують шпигунські програми.

Нагадаємо, СБУ підозрює вісім компаній у будівництві шпигунської програми «Стахановець».

Раніше стало відомо, що держслужбовцям в сфері кібербезпеки підвищили зарплати.

Реклама