Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Ексклюзив

Комуналка по-новому: з 1 травня будуть нараховувати пеню за борги (ЗАКОН)

1 травня 2019 року набуває чинності новий Закон України  Про житлово-комунальні послуги.

Таким чином вводиться в дію реформа житлово-комунального господарства, а для українців ці зміни принесуть ряд важливих нововведень.
Як зазначається на офіційному сайті ВР,  введення в дію нового закону  Про житлово-комунальні послуги відбудеться 1 травня поточного року зі  змінами, внесеними згідно із Законом № 2454-VIII від 07.06.2018, ВВР, 2018, № 23, ст.211.

Документ, зокрема,  врегулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Відтак, на українців очікує ряд нововведень. Серед основних законодавчих новацій слід зауважити на наступному:
– споживачі будуть зобов’язані забезпечити представникам виконавця комунальної послуги доступ до свого житла; 
 
– надання комунальної послуги зможуть обмежити (крім електроенергії і газу) в разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця.
 
– боржникам нараховуватимуть пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір пені не може перевищувати суми боргу. Пеню почнуть нараховувати з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати. При цьому пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги і субсидії або наявності у споживача підтвердженої заборгованості по зарплаті;
Разом із цим, в новому Законі прописано й те, що споживачі зможуть скаржитись на погану якість комунальних послуг, а також вимагати грошове відшкодування.

Водночас, слід зазначити, що згідно з новим Законом, істотними умовами договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком будуть наступні пункти:

1) перелік послуг;

2) вимоги до якості послуг;

3) права і обов’язки сторін;

4) відповідальність сторін за порушення договору;

5) ціна послуг;

6) порядок оплати послуг;

7) порядок і умови внесення змін до договору;

8) строк дії договору, порядок і умови продовження дії та розірвання договору

Крім того, у прикінцевих та перехідних положеннях нового Закону не оминули й питання повірки лічильників, вузлів обліку:

Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну енергію і газ) проводиться за рахунок тарифів на електро- і газопостачання. 
Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) проводиться за рахунок внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку, встановлених відповідно до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, – сказано в тексті документу.

З повним текстом Закону можна ознайомитися за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Саша Клімова

Нагадуємо, Суд по справі резонансного вбивства на мукачівській АЗС розпочався (ФОТО)

Читайте також: Небезпека позаду? Затримано злочинне угрупування, яке діяло у 13 областях України (ВІДЕО, ФОТО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...