Європарламент може ввести санкції проти країни-сусідки Закарпаття

11.09.2018 20:54 46 0
Європарламент може ввести санкції проти країни-сусідки Закарпаття
Про це у вівторок, 11 вересня, заявила доповідач ЄП Джудіт Сарджентіні під час дебатів щодо угорського питання, повідомляє Економічна правда.
Угорський уряд ефективно змусив мовчати незалежні ЗМІ, посадив вчених на поводок, намагаючись позбавити майбутні покоління навичок критичного мислення. Уряд замінив незалежних суддів тими, хто має близькі зв'язки з режимом. Вони зробили неможливим для неурядових організацій надавати необхідні послуги, наприклад, бездомним людям, мігрантам і біженцям,- сказала Сарджентіні.
Вона також заявила, що члени уряду Віктора Орбана, який був присутній на дебатах, і їх родичі збагачуються за рахунок європейських фондів. 
Комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ після консультацій прийшов до висновку, що процедура за статтею 7 неминуча..., - сказала Сарджентіні.
Своєю чергою, Орбан заявив, що не дозволить виступаючим за міграцію силам "шантажувати" Угорщину. Відзначається, що угорське питання буде винесено на голосування в середу, 12 вересня. Щоб запустити механізм санкцій проти Угорщини, резолюцію повинні підтримати, щонайменше, дві третини депутатів Європарламенту. Читайте також: ДТП на трасі Київ-Чоп: мотоцикліст врізався у вантажівку (фото, відео) Якщо доповідь комітету отримає достатню підтримку, тоді Раді ЄС доведеться почати своє власне розслідування передбачуваного порушення Угорщиною цінностей ЄС. ЄП вперше вдається до процедури складання та обговорення документа, в якому вивчається питання про необхідність задіяти щодо Угорщини положення статті 7 договору ЄС. Стаття 7 Лісабонського договору передбачає, що стосовно країни-члена ЄС можуть бути введені різні санкції, зокрема, позбавлення права голосу в Раді ЄС. Раніше ЄС запустив схожий механізм проти Польщі.  

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...