Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

“Євробляхи” в законі: експерт назвав легальні способи обійтися без митних платежів

Після вступу в силу нових законів про розмитнення авто, у власників авто з іноземною реєстрацією, залишилися "дві лазівки" для того, щоб не платити митні платежі.

Втім,  обидва шляхи складні та витратні – як за часом, так і по грошах. Про це розповів глава Association of Troubleshooters Сергій Креймер, передає “Сегодня” з посиланням на UBR.

Так, за словами Креймера, митні збори можна не платити якщо автомобіль на європейських номерах зареєструвати в Україні на представництво іноземної компанії.

Але займає ця процедура до півтора місяців і обходиться в 3 тис. доларів – і то безбухгалтерського супроводу.
До того ж, продовжувати документи доведеться щорічно.

“Це обов’язково має бути офіційне представництво іноземної компанії в Україні. Процедура складна і вимагає часу і грошей, а також багато супровідних документів: подорожні листи, довіреності тощо. В результаті водієві видадуть тимчасові українські номери, на яких він і буде їздити. Але, щоб мати можливість виїжджати на такому автомобілі за межі країни, потрібно буде отримати іноземні номери і документи назад. Зараз сервісні центри МВС дуже неохоче беруться за такі авто, тому без хабарів часом не обійтися”, – пояснив Креймер.

Суть другого способу полягає в тому, щоб поставити “бляхи” на тимчасовий консульський облік в країні, де зареєстрований автомобіль.

Це нібито дозволяє не розмитнювати “євробляху”, а кожні два місяці перетинати кордон туди-назад.  Але, за словами Сергія Креймера, стати на консульський облік не так просто – це дуже складна і забюрократизована процедура, пройти яку зможуть не всі.

“Необхідна купа підтверджуючих документів: хто ти, на яких підставах знаходишсяв країні, чи є у тебе офіційна робота і т.д.  Реально пройти цей шлях до кінцянаважуються лише деякі.  І зазвичай це ті, хто реально живе в тій же Польщі чи Латвії. Для того, щоб стати на облік в консульстві, потрібно виписатися зУкраїни. Отже, людина втратить право голосу за місцем проживання в Україні, не зможе бути зареєстрована як фізособа-підприємець та ін.”, – уточнив Креймер.

Слід також зазначити, що раніше в Україні спростили продаж розмитнених “євроблях”. Відмітка про заборону відчуження в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу не завадить власникам продати/перереєструвати авто. При цьому не буде ніяких доплатакцизного податку.

Нагадуємо, Трагедія на трасі “Київ-Чоп”: загинула дівчинка, ще трьох дітей госпіталізували (ФОТО)

Читайте також: У Мукачеві на Різдво на площі між двома храмами розцвіла сакура (ФОТО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...