Головна » Життя

Єдина синагога на Закарпатті, яка постійно діяла з часів свого заснування у Хусті (ВІДЕО)

Хустській синагозі близько 150 років. Це єдина синагога в Закарпатті, яка постійно діяла з часів свого заснування.

Під час Другої Світової війни в ній зберігалося речі євреїв, яких вивезли німці. Після 1945 року, повернувшись з ГУЛАГу, євреї їх забрали.

За часів Радянського Союзу синагогу кілька разів намагалися силою забрати під клуб взуттєвої фабрики. Але стійкість єврейських жінок, які чергували під синагогою цілодобово, не дозволила її зайняти. Кількість людей, які приходили на молитву була настільки велика, що в синагозі не вистачало місця і євреї були змушені наперед купувати місця, пише Мирослав Калинич.

Звісно, з того часу вона зміналась, стала кращою . Але її унікальність збережена назавжди. Вже більше 10 років працює єврейська недільна школа, у якій євреї навчаються наступним дисциплінам: івриту, історії Ізраїлю, культурі єврейського народу. Споруда побудована за всіма канонами іудейської релігії. Біля східної частини знаходиться ковчег завіту ( дерев’яна, оббита золотом скринька) із сувоями Тори (священна книга іудеїв), попереду підвищення для їх читання. Синагога має 9 куполів, які вкриті дранкою, 2 зали для молитви, балкон для молитви жінок. Приміщення для жінок відділене від приміщення для чоловіків решіткою. Ковчег завіту знаходиться в кожній синагозі, як і в Хустській – це точна копії Єрусалимського. Біля самої синагоги досить часто будувалася лазня, яка була обов’язковим атрибутом обряду. Тут проводилося омовіння – очищення водою різних частин тіла, перед тим, як увійти до синагоги чи почати молитву. Синагогу досить часто відвідують туристи з інших країн. Двері її відкриті для гостей як в будні, так і в святкові дні“, – зазначає автор.

Нагадуємо, На Воловеччині з десяток років гостро стоїть питання місць для поховання (ВІДЕО)

Читайте також: Розкрито нічну крадіжку з новобудови у Іршаві (ФОТО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...