Як жителям Закарпаття не стати здобиччю аферистів при розмитненні авто?

11.04.2019 13:06 149 0
Як жителям Закарпаття не стати здобиччю аферистів при розмитненні авто?
Пiльговий перiод легалiзацiї "європейських" авто позаду, а до 24 травня "бляху" можна розмитнити без санкцiй. Водiї поспiшають i їм на допомогу приходять шахраї. Водiї, якi не встигли, до 24 травня можуть розмитнити авто без санкцiй, але без знижки. Пiсля цього на порушникiв чекають штраф 170 тис грн або конфiскацiя. За цей час з'явилося чимало шахраїв, якi наживаються на проблемах українцiв. Видання "ЕП" публiкує п'ять найбiльш поширених видiв обману, якi допомагають наживатися на власниках "євроблях".
"Допомога" посередника
Перед розмитненням потрiбно навести лад з документами. Для цього необхiдно знайти реального власника або представника компанiї, на яку оформлене авто. З цим часто виникають проблеми. В мережi одразу пiсля ухвалення законiв з'явилися "посередники", якi за 200-500 дол обiцяють вирiшити проблеми з документами.
Вони готовi зняти авто з облiку в будь-якiй країнi Євросоюзу дистанцiйно або надати пакет документiв на постановку на облiк в Українi. Людина платить затребувану суму, i "посередник" дає їй надрукованi на кольоровому принтерi пiдробки. Водiй приїжджає на митницю i стикається з величезними проблемами. Якщо пiдтверджується факт пiдробки, на власника авто накладається штраф в розмiрi 100% вiд вартостi транспортного засобу, а машина конфiскується. Спроби знайти таких "посередникiв", як правило, закiнчуються невдачами.
Авто-двiйник
Схема "двiйники" покликана допомогти їздити на "євроблясi" в Українi i не платити податки. Вона також використовується для легалiзацiї викрадених машин. Схема виглядає так: в Українi на законних пiдставах перебуває Lexus певної моделi, кольору та року. Дiлки завозять аналогiчне авто i починають його "легалiзацiєю".
Є два варiанти. Перший — за попередньою домовленiстю з шахраєм власник розмитненої машини пише заяву, що вiн втратив свiдоцтво про реєстрацiю. Дублiкат такого свiдоцтва можна вiдновити за кiлька годин, на це доведеться витратити близько 750 грн.
"Із свiдоцтвом можна пiти в будь-яку приватну компанiю i виготовити номернi знаки. Таким чином, маємо два авто. На одне є оригiнал свiдоцтва про реєстрацiю, на iнше — дублiкат. Є також номери для кожного з них", — пояснює директор Всеукраїнської асоцiацiї автомобiльних iмпортерiв i дилерiв Олег Назаренко.
Другий — власник авто навiть не здогадується про те, що вiдбувається змова. "Корумпований спiвробiтник сервiсного центру фабрикує заяву, у якiй просить видати дублiкат свiдоцтва, i сам же видає цей документ", — каже Назаренко.
Таким чином з'являються два, можливо й бiльше, iдентичних за зовнiшнiми ознаками авто. Єдина вiдмiннiсть — перше перебуває в країнi законно, друге — нi.
Консульський облiк
Останнiм часом в оголошеннях водiям пропонують стати на тимчасовий консульський облiк при консульствах України за кордоном. Статус нерезидента начебто дає право протягом року користуватися в Українi авто без реєстрацiї.
"Раз на рiк треба виїхати i знову в'їхати в Україну", — пояснив ЕП представник однiєї з фiрм, до якої журналiст зателефонував за номером, знайденим в iнтернетi. Ця послуга коштує 800 дол. Виконати всi процедури представник фiрми пообiцяв "пiд ключ", тобто водiю навiть не потрiбно виїжджати за кордон. "Ви передаєте нам закордонний паспорт, ми ставимо чотири печатки, оформлюємо вам прописку в Польщi, i ви з цими документами спокiйно в'їжджаєте в країну. Таким чином ви отримуєте права нерезидента", — описує процедуру представник фiрми.
Однак у бiльшостi випадкiв аферисти пiд час оформлення так званого консульського облiку використовують фiктивнi печатки i жодного стосунку до консульств не мають. Вони просто привласнюють таким чином кошти довiрливих громадян.
Якщо виявиться, що в жоднiй консульськiй установi громадянин не перебуває на облiку, вiн попрощається з авто i сплатить штраф у розмiрi 100% вiд його вартостi.
"Заниження" вартостi
Перед розмитненням авто його власник повинен оформити договiр купiвлi-продажу. Експерти часто використовують термiни "купча" та iнвойс — це те саме. У такому договорi мусить бути вказана вартiсть, з якої будуть розраховуватися податки.
На кордонi можна зустрiти оголошення: "Роблю iнвойс", "Допоможу знизити вартiсть розмитнення". Їх автори за невеликий гонорар пропонують знизити суму податкiв. Утiм, навiть якщо iнвойс виданий справжньою фiрмою, це навряд чи допоможе занизити вартiсть авто. Митники оцiнюють транспортнi засоби за допомогою спецiального каталогу Schwacke, у якому вказанi середнi цiни на старi авто в ЄС. Митники можуть поставити пiд сумнiв заявлену цiну, якщо вона не збiгається з вказаною у копiях електронних декларацiй, виданих вiдповiдними державами.
Розукомплектування
Щоб зекономити на сплатi податкiв, псевдоброкери пропонують оформити транспортний засiб за схемою "розукомплектування". Утiм, це теж обман.
За словами Назаренка, цю популярну ранiше схему тепер часто використовують шахраї.
"Ранiше за розмитнення кузова платилася фiксована сума. Зараз акциз за кузов платиться виходячи iз суми акцизу за вiдповiдне авто такого ж об'єму двигуна. Можна трохи зекономити лише на ПДВ i митi, бо кузов коштує дешевше за авто", — каже вiн.
Однак це працює тiльки у разi ввезення авто в розiбраному станi або якщо вдасться домовитися з корумпованим митником, який сфальшує документи.
Чи не створить це проблеми власнику авто — питання риторичне. Зазвичай псевдоброкери дiють з корисливих цiлей, а подальшi долi автомобiля та його власника їх не цiкавлять. Як не потрапити на гачок шахраїв? У ДФС радять уникати посередникiв за територiями митного оформлення i не користуватися послугами фiктивних брокерiв. Нагадуємо, Суд по справі резонансного вбивства на мукачівській АЗС розпочався (ФОТО) Читайте також: Гламурні злодюжки: у Мукачеві затримано неповнолітніх крадійок (ФОТО)

Теги: Митниця
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!