"Я не хотіла помирати": мережу охопили вражаючої жорстокості фото

21.07.2019 10:51 190 0
"Я не хотіла помирати": мережу охопили вражаючої жорстокості фото
Мета флешмобу - надати проблемі розголосу, пише Соцпортал. Флешмоб проти домашнього насильства запустила блогер і журналістка Олександра Митрошина (1,8 млн передплатників в Instagram). За годину з моменту її публікації з хештегом # ЯНеХотелаУмірать під ним з'явилося більше ста фотографій. Флешмоб підтримали користувачі соціальних мереж і інші блогери, деякі з них супроводжували хештег своїми фотографіями із зображеними на обличчях слідами побоїв і написами # ЯНеХотелаУмірать. Правозахисниця і активістка Олена Попова підтримала флешмоб # ЯНеХотелаУмірать заявила, що в світі від дамашнего насильства страждає кожна третя жінка. «Хештег # ЯНеХотелаУмірать з'явився не просто так - він присвячений одночасно жінкам, яких вбили в результаті домашнього насильства (вони не хотіли вмирати), а також жінкам, які зараз відбувають термін за вбивство партнера в рамках самооборони від домашнього насильства, тобто в трактуванні: "Я не хотіла вмирати, тому оборонялася від агресора". Якби закон був, він захистив би таких жінок ще до смерті партнера і не змусив би їх піти на крайній захід самозахисту », - пояснила вона на своїй сторінці в Facebook. Приєднатися до флешмобу та розповісти свою історію можна набравши в соціальній мережі хештег # ЯНеХотелаУмірать. Фізичному домашньому насильству в Україні піддаються більш 1,8 млн жінок. "За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає орієнтовно 1,8 мільйона жінок. З кожним роком шокуюча статистика по насильству будинку неухильно зростає. За офіційними даними, в 2017 році близько 600 жінок загинуло від рук ґвалтівників ", - говорить голова правління БО" Позитивні жінки "Олена Стрижак. Згідно з інформацією БО "Позитивні жінки" в більшості випадків це насильство над жінками. Нагадаємо, в Україні Нацполіція зараз формує мобільні групи з протидії домашньому насильству. Вони повинні почати виїжджати на виклики з другого кварталу 2019 го. "У цьому році ми плануємо запустити 45 таких груп у всіх обласних центрах і в деяких великих містах, як Біла Церква, Бердянськ, Слов'янськ, Краматорськ, Маріуполь і т.п. Ми розрахували на основі статистичних даних про виклики навантаження по кожному району міста і відповідно до цього визначали потрібну кількість ", - розповіла заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович. За її словами, закон говорить, що для надання послуг потерпілим використовуються загальні та спеціалізовані служби. Загальні - це що надають послуги людям і з іншими соціальними проблемами, наприклад ЦСПР, ЦСССДМ. Спеціалізовані - створені виключно для надання послуг особам, які постраждали від домашнього насильства. До таких відносяться, по-перше, колл-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильства за ознаками статі і насильства по відношенню до дітей.
"Нам вдалося передбачити кошти в державному бюджеті на його функціонування вже в цьому році. Колл-центр матиме територіальні відділення у всіх регіонах України: в кожній області будуть працювати чотири-п'ять чоловік (п'ять - там, де понад 2,5 млн жителів) в дві зміни з 7:30 до 22:30. А з 22:30 до 7:30 дзвінки будуть перемикатися на експертів, які працюватимуть в Києві на загальнодержавному рівні ", - доповнила Федорович.
Нагадуємо, Політичне залякування? – у Нижніх Воротах спалили готельно-ресторанний комплекс (Фото, Відео) Читайте також: “Перший пішов”: у Полтаві юну дівчину притягнули до відповідальності за порушення на виборах
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Теги: Соцмережі
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!