Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » З перших вуст

“Я даю дітям свободу” – Людмила Боднарюк, фіналістка GlobalTeacherPrizeUkraine із Виноградова поділилася секретами викладання

Закарпатка Людмила Боднарюк, фіналістка конкурсу GlobalTeacherPrizeUkraine, до Дня вчителя поділилася основними правилами у спілкуванні з дітьми

Щорічно 5 жовтня в понад 100 країнах світу відзначають день вчителя.

Це професійне свято всіх учителів, викладачів і працівників сфери освіти. Закарпатка Людмила Боднарюк охоче розповідала про основні принципи, які використовує у роботі.

1.Простота. Я намагаюсь пояснювати основний матеріал будь-якої теми просто і доступно, щоб кожна дитина, не залежно від її розвитку чи розумових здібностей, могла засвоїти основне.

  1. Різноманітність. Якщо бути одноманітним, то навіть найцікавіша тема не буде сприйнятою дітьми, і ніхто й ніколи її не запам’ятає так, як потрібно. Коли вчитель вміє і може дивувати, то діти не просто слухають, вони чують.
  2. По-третє, творчість. Сьогодні, у епоху, коли співробітник повинен не тільки мати диплом, але й володіти гнучкими навичками «softskills», завдання вчителя – розвивати у дітей здатність творчо підходити до виконання найрізноманітніших задач. Творчість – це те, що потрібно у сучасному глобалізованому та інноваційному світі. Тож я постійно даю здатність дітям розвивати себе як творчу особистість. У мене на уроках, як у фінських школах, діти співпрацюють тісно та творчо.
  3. Свобода. Я даю дітям свободу: свободу вибору, свободу у самовираженні, у думках, проявах та мисленні. Тільки вільна особистість може долати стереотипи, створювати нове, вміє відстоювати свою позицію та може змінювати соціум.
  4. Задоволення. Я намагаюсь робити так, щоб діти отримували задоволення від процесу співпраці як зі мною, так і один з одним. У групах, у парах, колективно, з учителем – неважливо, дитина повинна отримувати задоволення від процесу діяльності та навчання.

Людмила Боднарюк – учителька музичного мистецтва та художньої культури. Дівчина має шалену підримку друзів, рідних та земляків. А ім’я найкращого педагога країни оголосять уже 7 жовтня.

Тетяна Москаль

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...
Наступна публікація: