Хворі у важкій формі, щодня хтось помирає: керівники обласних медзакладів Закарпаття про ріст захворюваності на COVID-19

22.09.2021 15:45 1916 0
Хворі у важкій формі, щодня хтось помирає: керівники обласних медзакладів Закарпаття про ріст захворюваності на COVID-19

Обласна клінічна інфекційна лікарня завантажена на 55%, Центр на легеневих хвороб – на 22%. При цьому хворі поступають у важкому стані, реанімаційні відділення заповнені, і кожен день хтось помирає. 

Про таке повідомив 22 вересня на брифінгу в обласній державній адміністрації директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Михайло Поляк.

Загалом лікарні у Закарпатській області завантажені на 19,1%. Епідситуацію називають нестабільною, і вона має тенденцію до напруження. Щодня реєструється усе більше нових випадків. На минулому тижні було зафіксовано на 82% більше випадків COVID-19, ніж на позаминулому.

«Кількість захворілих щодня зростає, і поступають важкі хворі. Реанімаційні відділення у нас заповнені, і кожен день хтось помирає», – зауважив Поляк.

Він наголосив на необхідності вакцинації старших вікових груп і осіб з хронічними захворюваннями, адже більшість тих, хто помирає – люди після 60 років з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, зайва вага, легеневі хвороби), а серед тих, хто вакцинується, переважає молодь.

Медик також повідомив, що зараз більшість хворих на дельта-штам, який швидше розповсюджується, швидше розмножується в організмі людини і стрімко розвиває клінічні симптоми. 

У хворих змінилася симптоматика: частіше виникають симптоми з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, пронос), першіння у горлі, сильні головні болі. Також з’явився новий симптом – втрата слуху.

Директор КНП «Центр легеневих хвороб» Василь Скрип підтвердив: хоча заповненість його лікарні поки невисока, хворі дуже важкі. З 10 відведених реанімаційних ліжок зайнято 7, двоє з них вже тривалий час на апараті ШВЛ. Практично всі хворі киснево залежні. 

«Мене часто запитують: чи хворіють ті, хто вакцинувався. За останній місяць до нас поступило троє хворих, які були вакциновані. Двоє вже виписані, у жодного з них не було важкого перебігу» – стверджує Василь Скрип.

За час, що пройшов від початку вакцинальної кампанії, у Центрі легеневих хвороб померло близько 40 хворих. Серед вакцинованих пацієнтів жодного летального випадку не було. Сам цей факт, на думку медика, має спонукати краян вакцинуватися:

«Помирати від задухи, від почуття неможливості вдихнути, повірте, дуже страшно. Тому частину таких хворих ми переводимо на апарат штучної вентиляції легень, навіть якщо знаємо, що його неможливо врятувати, щоб полегшити ці муки в останні дні життя».

Поки що загальна картина охоплення вакцинацією населення Закарпатської не дозволяє робити сприятливих прогнозів. 13% закарпатців вакциновано першою дозою, 8,3%  – двома дозами.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...