Губернатор Закарпаття Москаль зробив гучну заяву щодо ксенофобії та екстремізму в Україні

24.06.2018 11:27 44 0
Губернатор Закарпаття Москаль зробив гучну заяву щодо ксенофобії та екстремізму в Україні

 «Країна скочується до екстремізму і ксенофобії – це дуже тривожний сигнал!», - йдеться у повідомленні на офіційному сайті очільника Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

– Учорашній напад на ромське поселення на околиці Львова, в результаті якого один ром убитий і ще четверо важко поранені (усі мешканці Закарпаття), свідчить, що країна скочується до екстремізму, – заявляє Геннадій Москаль. – А той факт що подібні напади на ромські табори відбуваються регулярно і в різних куточках країни, наводить паралелі з нацистською Німеччиною – тоді члени воєнізованих і напівлегальних організацій так само громили ромські поселення і виглядали в очах великої частини суспільства захисниками арійської нації. Різниця між тодішньою Німеччиною й теперішньою Україною в тому, що в нас такі погроми влада не підбурює. Водночас правоохоронні органи бездіють, а певна частина суспільства сприймає ці факти з мовчазною згодою. І це дуже тривожний сигнал!, - заявив Геннадій Мокаль.
Водночас у повідомленні зазначено, що на Закарпатті проживає 50 відсотків усіх ромів України.
"І ми єдині в Україні відзначаємо Міжнародний день ромів на офіційному рівні. Не кажемо, що з ромами немає проблем, але вирішуємо їх шляхом інтеграції ромів у суспільство, а не погромами, побиттям (у тому числі маленьких дітей) чи вбивствами. Якщо ми обрали шлях у Європу, то мусимо вирішувати етнічні питання по-європейськи, у тому числі і з залученням правоохоронних органів, де це необхідно. А ксенофобія – це прямий шлях до ізоляції України", - сказано в повідомленні.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, поранені під час кривавого нападу на табір ромів у Львові жінка з дитиною також закарпатці. Читайте також: мукачівця поранили під час нападу на табір ромів у Львові.
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...