Головна » Життя

Грошові перекази українців контролюватимуть по-новому: закон прийняли в першому читанні

Серед іншого, Закон передбачає ідентифікацію та верифікацію клієнтів, перевірку інформації та встановлення запобіжних заходів, спрямованих на протидію маніпуляціям з грошима

Прийнятий сьогодні, 1 листопада, у першому читанні законопроект спрямований на захист прав та законних інтересів громадян, суспільства і держави, а також забезпечення національної безпеки. Йдеться “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”(законопроект № 2179).

Згідно з текстом проекту закону, банки будуть зобов’язані перевірити клієнтів, щодо яких виникають сумніви у достовірності чи повноті раніше отриманих ідентифікаційних даних. Водночас, Законом передбачено і застосування ризик-орієнтованого підходу при проведенні належної перевірки клієнтів, перехід до кейсового звітування про підозрілі операції (діяльність) та автоматизація процесу надання інформації.

Як зазначається в тексті документу, державний фінансовий моніторинг, спрямований на виконання вимог законодавства у сфері сфері вищезазначених запобігань та протидії, серед іншого, у сукупності відповідних заходів передбачає наступне:

При цьому, слід зауважити, що клієнт, згідно з документом  — будь-яка особа, яка:

 

Разом із цим, пропонується ввести обов’язок для платіжних систем:
– супроводжувати грошові перекази інформацією про платника та одержувача переказу;
– забезпечувати наявність та повноту інформації про платника та одержувача платежу;
– встановлювати запобіжні заходи, спрямовані на протидію маніпуляціям з грошима, одержаними від злочинів, та збиранню грошей чи майна для терористичних цілей.  
 
Також, слід зазначити, що під терміном належна перевірка законопроектом передбачено заходи, що включають:
 ідентифікацію та верифікацію клієнта;

– встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера) клієнта, у тому числі отримання структури власності, з метою її розуміння, та даних, що дають змогу встановити кінцевого бенефіціарного власника (контролера), та вжиття заходів з верифікації його особи;

– встановлення (розуміння) мети та характеру майбутніх ділових відносин або проведення фінансової операції;

 проведення на постійній основі моніторингу ділових відносин та фінансових операцій клієнта, що здійснюються у процесі таких відносин, щодо відповідності таких фінансових операцій наявній у суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта, його діяльність та ризик (включаючи, в разі необхідності, інформацію про джерело коштів, пов’язаних з фінансовою(ми) операцією(ми)

Водночас, документом пропонується спростити процедури звітування про фінансові операції для суб’єктів первинного фінансового моніторингу (банків, страховиків, кредитних спілок, ломбардів, бірж, платіжних організацій та інших фінансових установ).
Серед важливих аспектів Закону є те, що розмір суми фінансових операцій, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, збільшується зі 150 до 400 тисяч гривень, а кількість ознак таких операцій зменшується з 17 до 4.

Слід зауважити, що цей законопроект приймали з урахуванням пропозицій профільного комітету. Останній, варто зазначити, вважає недоцільним надання СБУ окремих повноважень, а зокрема права  самостійно, з власної ініціативи, включати осіб до переліку осіб, пов’язаних з терористичною діяльністю або щодо яких застосовані міжнародні санкції, незважаючи на те, чи є відносно такої особи вирок суду, що набрав законної сили.

Наразі цей Закон готується до другого читання. З повним текстом документу можна ознайомитись за цим посиланням.

Підготувала Саша Клімова

Нагадуємо, На Закарпатті виявили чергову незаконну видачу бюлетенів для голосування

Читайте також: На Міжгірщині взято під варту підозрюваного який після скоєння «смертельної» ДТП втік з місця аварії

Будьте в курсі з ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

 


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...