"Госпіталізуємо лише важкохворих": в Україні почалося медичне сортування

13.11.2020 14:47 238 0
"Госпіталізуємо лише важкохворих": в Україні почалося медичне сортування

Медик вважає, що незабаром "те, що відбувається в Одесі, буде й в інших містах" України.

В Одесі через обмежений резерв ліжок і персоналу до медзакладів почали госпіталізувати "вже дуже важких пацієнтів" із COVID-19. Про це головний лікар Одеської обласної лікарні (2005-2010) Сергій Калинчук повідомив в етері суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу".
"Те, що сьогодні вже відбувається, називається медичним сортуванням. Тому що ми сьогодні не госпіталізуємо пацієнтів, по суті, із середнім ступенем тяжкості", - пояснив він.
За словами Калинчука, лише впродовж минулої доби співробітники "швидкої" отримали близько сотні викликів до пацієнтів із COVID-19. Із них 70 хворих потребували госпіталізації.
"Це після тих нових протоколів госпіталізації, які ввів МОЗ з початку цього тижня. Це дуже важкий стан. Це пацієнти, у яких декомпенсована супутня патологія; пацієнти з важкими гіпертонічними станами і важким цукровим діабетом, яким і так по визначенню показана вже госпіталізація", - розповів він.
Медик вважає, що незабаром "те, що відбувається в Одесі, буде й в інших містах" України.
"Два тижні тому ми з вами бачили як стоять черги зі "швидкої" допомоги біля приймальних відділень клінік, які займалися COVID-19. Сьогодні ці черги стали менше, але завдяки тому, що практично 350 ліжок міських лікарень було перепрофільовано, - зауважив Калинчук. - Це такі відділення, як опікове, кардіологія, неврологія і т.д."
За його словами, резерв цих ліжок і персоналу "дуже обмежений", а, окрім того, незабаром "проблема буде вже з реанімаційними ліжками". Раніше Калинчук також розповів про те, як пацієнти з важкою патологією вимушені чекати на планові операції через нещодавнє рішення про їхнє скасування у зв'язку з карантинними обмеженнями. Читайте також: «Укрзaлізниця» анонсувала зaпуск нового швидкісного потягу Інтерсіті+ “Київ-Мукачево” Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...