Голлівудська усмішка та як її досягти

25.11.2021 18:46 248 0
Голлівудська усмішка та як її досягти

Досконалий вигляд– цього завжди прагнули актори кіно, і не тільки вони. Чиста шкіра, блискуче волосся, і обов’язково білосніжні зуби – таку картинку демонструють з екранів, проте наскільки вона досяжна?

Термін «голлівудська усмішка» з’явився наприкінці 20-х років минулого століття. Тоді каліфорнійський стоматолог французького походження Чарльз Пінкус винайшов спосіб домогтися, щоб усмішки акторів виглядали ідеально навіть під час зйомки крупним планом. Він здогадався прикріпити на передню частину зубів керамічні пластинки, які робили поверхню досконало рівною та білою. Серед пацієнтів «зіркового стоматолога» були Джоан Кроуфорд, Мей Вест, Монтгомері Кліфт і навіть Волт Дісней – хоча останній прославився не як актор.

Конструкції, які встановлював Пінкус, нерідко відпадали, тому користувалися ними переважно під час зйомок, коли була найбільше необхідна ідеальна усмішка. Що важливо, з такими «декораціями» для зубів актори не тільки гарно виглядали, але й зберігали чітку дикцію. Накладки, що дозволяли швидко отримати ідеальну усмішку, назвали вінірами.

Товщина сучасних вінірів не перевищує 0,2-0,5 мм, а служать вони роками. Подібні конструкції бувають кількох видів:

Прямі, або терапевтичні. Такі вініри стоматолог виготовляє з композитних матеріалів просто у ротовій порожнині пацієнта впродовж всього одного візиту. 

Непрямі. Виготовляються у зуботехнічній лабораторії за індивідуальними зліпками пацієнта, а потім приклеюються до зубів за допомогою стоматологічного цементу. Такі вініри дозволяють досягти кращого естетичного ефекту і служать довше, ніж прямі. Щоправда, це підвищує ціну.

Для виробництва вінірів використовують різні матеріали: композит, кераміку і цирконій. Конструкції з різних матеріалів відрізняються як на вигляд, так і за експлуатаційними властивостями.

Композитні вініри виготовляються з того самого матеріалу, що й зубні пломби. Коштують композитні вініри дешевше, ніж інші альтернативи, і виготовляються швидше. Служать вони близько 5 років, після чого вимагають заміни.

Керамічні вініри достатньо міцні, щоб прослужити 15-20 років. При цьому вони не зафарбовуються від їжі і напоїв.

Цирконієві вініри з керамічним напиленням вважають преміальними. Вони дуже міцні – діоксид цирконію стійкий до впливу агресивних кислот і лугів. Цей матеріал дозволяє скоригувати відтінок і підлаштувати його під будь-який колір емалі, при цьому напівпрозорий і здатний давати натуральний блиск.

Установка вінірів допомагає вирішити різного роду естетичні проблеми:

  • Неправильна форма зуба
  • Тріщини або відколи на передній частині емалі
  • Збільшені проміжки між зубами (діастеми)
  • Наявність старих пломб
  • Зміна вигляду зубів у результаті флюорозу
  • Зміна кольору зубів

Варто пам’ятати, що вініри встановлюють тільки на видиму частину передніх зубів – 10 верхніх і 8 нижніх.

Якщо емаль не дуже темна і видимих дефектів зубного ряду немає, замість вінірів доцільно вибрати відбілювання зубів. Сучасна стоматологія пропонує лазерне або хімічне. Це допоможе досягти білосніжної усмішки, уникнувши штучних конструкцій у роті.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...