Функціонал розширюється: на Дії можна буде оформити субсидії, пенсії та соцдопомогу, а також отримати «жовті» COVID-сертифікати

24.09.2021 15:32 660 0
Функціонал розширюється: на Дії можна буде оформити субсидії, пенсії та соцдопомогу, а також отримати «жовті» COVID-сертифікати

Дія розширює спектр послуг, пов’язаних з сертифікатами про вакцинацію. Також на вебплатформі у деяких регіонах невдовзі стане доступним оформлення житлових субсидій, пенсій, звернень за соціальними послугами та соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Cертифікати по-новому

Міжнародний сертифікат про вакцинацію від сьогодні можна згенерувати безпосередньо на порталі «Дія». Для його отримання потрібно вибрати послугу «Згенерувати COVID-сертифікат» та підписати заяву на отримання такого документу Дія.Підписом, створеним у застосунку Дія, або будь-яким іншим електронним підписом. Про це 24 вересня повідомили у Мінцифри.

Сертифікат діятиме протягом 365 днів. Оформити його зможуть в тому числі ті, хто не має біометричних документів або Дія.Підпису. Документ генерується у форматі PDF. Його можна роздрукувати або просто зберегти на смартфоні чи іншому пристрої і показувати QR-код на екрані, як і в застосунку «Дія». З цим сертифікатом можна буде подорожувати за кордон.

Також відтепер у додатку «Дія» на iOS користувачі зможуть отримати «жовті» COVID-сертифікати. Згодом, після підтвердження від Google Play, функція стане доступною і для користувачів Android. 

«Жовтий» сертифікат генерується наступного дня після щеплення першою дозою вакцини. Отримання такого сертифікату важливе для працівників тих сфер, де для продовження діяльності в умовах карантину вимагають щеплення більшості працівників підприємства принаймні однією дозою вакцини.

Більше послуг онлайн

Крім того, на порталі Дія невдовзі стане доступним оформлення житлових субсидій, пенсій, допомоги малозабезпеченим сім’ям, а також звернення за соціальними послугами та призначення компенсації особам, які надають соцпослуги. До кінця року пілотний проект запустять щонайменше у двох областях. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів. 

На діджитал-платформі можна буде отримати державну допомогу:

  • На дітей, над якими встановлено опіку чи піклування 
  • Одиноким матерям 
  • На важкохворих дітей
  • Під час усиновлення дитини 
  • Особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Подавати усі необхідні заяви та декларації потрібно буде в електронному вигляді, що дозволить уникнути черг та зайвих витрат часу.

Проект реалізовуватиме Мінсоцполітики спільно з Мінцифрою і Пенсійним фондом України та за підтримки проекту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні».

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...