Флагшток, який вистояв, концерти і вистави: в Ужгороді відзначають День державного прапора (ФОТО)

23.08.2021 18:25 1136 0
Флагшток, який вистояв, концерти і вистави: в Ужгороді відзначають День державного прапора (ФОТО)

На головний флагшток області, встановлений в Ужгороді на площі Хмельницького, благополучно підняли прапор. Попри те, що від початку 30-меторова конструкція була встановлена не зовсім рівно, вона не повторила долі херсонського флагштока.

23 серпня в рамках святкувань Дня державного прапора в Ужгороді пройшли численні культурні заходи.

На площі Богдана Хмельницького вранці зіграв духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії, а о пів на дванадцяту народні мелодії зазвучали біля Закарпатського обласного театру імені братів Шерегіїв.

Театр ляльок «Бавка» показав виставу «У нашім раї на землі». Постановка – своєрідна театральна ілюстрація до віршів Тараса Шевченка, які залишаються актуальними поза часом. 

Олександр Куцик, режисер-постановник вистави, розповідає: вперше поставив її у 2014 році, коли витав ювілейний дух Тараса Шевченка, відзначали 200-річний ювілей поета.

«Це 200-річчя надихнуло мене на те, щоб спробувати втілили вірші в театрі ляльок. Основною метою було вибрати ту лінію, яка була б близька і зрозуміла і дітям, і дорослим. І тому вистава була побудована на тому, що головне – «У нашім раї на землі нічого кращого немає, ніж тая мати молодая з її дитяточком малим». Вистава про любов до мами, про любов до України, про любов до краси… Ця лінія і стала головною темою». 

Ліричні уривки підбирали відповідно до цієї лінії, адже Шевченко різний – часом різкий, часом саркастичний – і втілити все у одній постановці неможливо.

Інший важливий лейтмотив вистави – припинення розбрату, про яке йдеться у «Молитві» Шевченка:

«А всім нам вкупі на землі

Єдиномисліє подай

І братолюбіє пошли».

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...