«Файне Закарпаття»: містичний Хустський замок (ВІДЕО)

11.06.2020 16:08 610 0
«Файне Закарпаття»: містичний Хустський замок (ВІДЕО)
Історія Хуста нараховує майже 1000 років, а його знаменитою візиткою є овіяні легендами руїни Хустського замку-фортеці – пам’ятки архітектури та містобудування ХІ-ХУ ст.  Саме тому ми не могли оминути увагою цей замок, у рубриці «Файне Закарпаття». Фортеця у добу своєї могутності вважалася однією із найміцніших і найнеприступніших. Це був військовий об’єкт, функція якого полягала в охороні соляних промислів. Поширеною є версія, що знищити цю споруду під силу було лише силам природи. Через блискавку, яка влучила в пороховий склад, від Хустського замку залишилась купа каміння. Та це лише одна з версій….. У своєму сьогоднішньому вигляді ця фортеця набула ще більшої містичності. Місцеві розповідають, що там живуть привиди. І навіть підтверджують свої здогатки світлинами, на яких можна побачити дивні силуети. Кажуть люди і про дивну енергетику, що оточює цю місцевість. Тут за часів монгольського завоювання Батия один з його воєвод випадково вбив власного сина. Також на території замкового комплексу є захоронення аристократів графа Ференца Редеї та його сина Ласла. А ще минуле замку повязують з самим графом Дракулою. За хустськими легендами це зовсім не вампір ,а лицар, спотворений шрамами в боях та прозваний Драго,що в перекладі з румунської – біс. Та ким би він не був, свої скарби, за розповідями людей, він міг сховати у цій місцевості. Більше того, навіть могила графа може знаходитись на території замку. https://www.facebook.com/pershij.com.ua/videos/262050695019078/ Та окрім Хустського замку, у місті є ще на що подивитися.  Тому до Вашої уваги пропонуємо топ-5 місць, які варто відвідати.
  1. Хустський краєзнавчий музей
  Музей створено 1963 році. Експозиція музею нараховує близько 2000 експонатів, що розміщуються у виставкових залах. Серед них: побутові речі, посуд, народний одяг, що характеризує самобутній розвиток краю. У музеї зберігаються експонати, що свідчать про історію Хустського замку, серед найбільш цікавих: статуетка богині Шакті, та двох мавпочок, що належали монголо-татарам, які пройшли по території міста у 1241 році, але Хустський замок, після тривалої облоги, взяти так і не змогли.
  1. Костел Святої Єлизавети
Це ще одна старовинна будова на території сучасного Хуста. Храм побудований з каменю та нагадує фортецю. Стоїть він на невеликому підвищенні.  Реформаторська церква – це свого роду невеличкий музей раритетів. Там зберігаються  речі,які служать храму вже не одне століття.  
  1. Унікальні термальні води у селі Велятино «Теплі води»
  Показання для лікування – захворювання органів дихання, гінекологічні захворювання а також порушення у нервовій, серцево-судинній та кістково-м’язовій системах. На території комплексу, до Ваших послуг лікувальні ванни з термальною водою: мінерально хлоридно-натрієвою, борно-бромною водою з підвищеним вмістом йоду температурою 36-38 С°.  
  1. Село Шандрово: унікальний дерев’яний храм
    В цьому селі, яке має назву Шандрово, або Олександрівка, Ви зможете набрати побачити  чудову  дерев’яну церкву святої Матері Параскеви. Дерев’яна Шандрівська церква – одна з четвірки дерев’яних церков, розміщених на Хустщині. Усього в кількох кілометрах від неї знаходяться Сокирницька церква св. Миколая (ХVІІ ст.), Данилівська церква св. Миколая (1779 р.) та Крайниківська церква св. арх. Михайла (1668 р.).  
  1. Дегустаційні зали натуральних продуктів в Нижньому Селищі:
дегустація сиру на “Селиській сироварні”   Це одна з найвідоміших сироварень українських Карпат та України, де виготовляють справжній сир швейцарської якості, що отримав своє визнання та популярність в Україні. Продукції Селиської сироварні везуть додому та друзям, як сувенір з Закарпаття. Тож, подорожуйте та дізнавайтеся більше про мальовниче Закарпаття.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: https://pershij.com.ua/kontsert-prosto-neba-symfonichnyi-orkestr-zdyvuvav-zhyteliv-uzhhoroda-video/ Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...