Епідеміологи озвучили новину для заробітчан: є ризик завести на Закарпаття штам "Омікрон"

01.12.2021 09:54 1340 0
Епідеміологи озвучили новину для заробітчан: є ризик завести на Закарпаття штам "Омікрон"

Заробітчани, які повертатимуться додому на різдвяні і новорічні свята, можуть завезти на Закарпаття штам "Омікрон".  Про це 30 листопада на брифінгу сказала головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик.

 

Вона розповіла, що визначати штам коронавірусу на Закарпатті наразі немає можливості. Для проведення таких досліджень закарпатські медики направляють позитивні взірці від хворих на коронавірус до лабораторії Центру громадського здоров’я міністерства охорони здоров’я.

Зі слів епідеміологині, якщо на національному рівні буде можливість визначати саме збудник "Омікрон", то в лабораторії отримають взірці і з Закарпаття.

"Це дуже актуально тепер, коли завіз цього збудника на Закарпаття може відбутися з країн Євросоюзу, оскільки попереду різдвяні свята і ми очікуємо повернення додому заробітчан з ЄС, — сказала Вікторія Тимчик. — Якоїсь особливої клінічної картини чи візуально сказати, що це "Омікрон", чи це "Дельта" чи інший штам неможливо. Ми будемо користуватися загальними нормами, котрими користуються прикордонники при пропуску людей через кордон".

 Епідеміологиня додала, що ризик занадто великий і в області вживатимуть усіх заходів з недопущення занесення.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...