Електропастухи: напруга на сторожі стад

11.01.2022 13:24 196 0
Електропастухи: напруга на сторожі стад

Завдання пастуха – обмежити територію, за яку можуть виходити тварини. Правду кажучи, людям це не завжди вдавалося ідеально.

У селах не зможуть перелічити всі випадки, коли діти-пастухи за іграми забували про стадо, яке йшло топтати засаджені поля, або коли старші пастухи, приклавшись до чарки, засинали, а тварини розбрідалися котра куди.

Що більше поголів'я, то більше людей потрібно, щоб за ним стежити. Бігти завертати кожну худобину, яка надумає піти туди, куди йти не можна, врешті набридає.

Сезонний випас тварин є традиційним заняттям, але й у цій сфері існує технологічне рішення – електропастух https://pastuhi.com/.

Сила шоку

По дротах електричного паркану подається напруга. Торкаючись дроту, тварина отримує удар током, а те, що напруга пульсує, дозволяє їй відійти. Це відлякує худобу, змушуючи залишатися у межах загону. За деякий час у тварин виробляється рефлекс – раз загорода чимось б’ється, наближатись до неї не варто.

Електроогорожа мобільна, її легко встановити на пасовиську і демонтувати за необхідності переходу на іншу ділянку. Вона підходить для випасу не тільки великої рогатої худоби, такої як корови чи бики, але й меншою – овець, кіз. Слід врахувати, що для кожного виду тварин підбирається різна висота огорожі та рівень напруги у генератора імпульсу. Так, через товсте хутро вівці менш сприйнятливі до електричного току, ніж корови або коні, тому генератор знадобиться потужніший.

Електропастух не працюватиме без електроенергії, тому постає запитання – звідки взяти електрику в полі? Різні огорожі мають такі опції:

• Живлення від електромережі напругою 220 В

• Від батареї 9-12 В

• Сонячна батарея

Випас – не єдине можливе застосування електропастухів. Їх встановлюють для захисту посівних площ, а місцями – для того, щоб запобігти проникненню диких звірів у людські поселення.

Питання безпеки

Сила току в електричній огорожі цього типу, як правило, недостатня, щоб нанести травми або тим паче вбити. У мережі можна знайти відео, на яких фермери випробовують дію електропастухів на собі. Після цього вони лишаються абсолютно живими, але їм теж більше не хочеться наближатися до загороди. Рефлекси виробляються і в людей.

За певних умов електропастух, навпаки, може стати ще безпечнішим. Користувачі розказують, що під дротом потрібно косити траву або іншими способами пригнічувати її ріст – інакше рослини забиратимуть на себе частину току і відправлятимуть його в землю. У такому разі загорода стане менш ефективною.

Небезпека виникає тоді, коли народні умільці виготовляють пристрої за типом електропастуха самостійно. Доводилося натрапляти на новини про те, що кустарні прилади вбивали людей – лише тут далися взнаки прорахунки «винахідників», які перестаралися і замість відлякувача виготовили аналог огородження у концтаборі. Також були повідомлення, що на таких огорожах гинули діти. Ремарка: якщо подати на будь-який електричний паркан надто сильний струм, він буде небезпечним для життя. З правильно відрегульованою силою струму електропастух не шкодить навіть ягняті. Тільки жарти з ним погані.

Наскільки гуманні електропастухи? Вважається, що все-таки досить гуманні, оскільки біль передбачуваний, а тварина знає, як його уникнути. Та і якщо всередині загороди створені належні видоспецифічні умови (доступ до корму і води, компанія), їй не захочеться тікати. А чим гуманніше бити худобу ціпком чи палицею? Очевидно, простої відповіді тут немає. Втім, у європейських країнах, відомих уважним ставленням до добробуту всіх чотирилапих і копитних, електропастухи напрочуд поширені. А раз так, то до подібного обладнання ставляться позитивно.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...