Економічні змішувачі: збереження води чи витрата нервів?

06.12.2021 14:01 382 0
Економічні змішувачі: збереження води чи витрата нервів?

Якщо вам доводилося бувати у громадських місцях, де вода в умивальнику тече впродовж кількох секунд, так що не встигаєш змити з рук мило, і доводиться запускати процес знову, і це кілька разів, то ви маєте уявлення, що таке економічний змішувач.

Чи наважився б хтось встановити таке у власній ванній? Це можна, якщо розуміти, що це не єдине можливе налаштування. Розроблені моделі економних кранів, які діють трохи інакше і могли б підійти для дому.

Кран-гойдалка

Більшість людей, намилюючи руки, не вимикають кран, через що за 30 секунд близько 6 літрів води набігає марно. У Південній Кореї знайшли оригінальне рішення: кран, який працює за принципом дитячої гойдалки. Якщо натиснути на ліву частину важеля, з нього тече вода. Коли опустити праву, замість води починає текти рідке мило. Щоб зупинити подачу рідин, потрібно вирівняти «гойдалку». Плюс у тому, що таке влаштування змішувача робить економію  органічною.

Інфрачервоні змішувачі

Це ті самі, які багатьом знайомі за громадськими місцями. Подібна сантехніка оснащена інфрачервоним датчиком – достатньо помістити руки під кран, і вода поллється сама. На корпусі немає важелів або вентилів, які потрібно відкривати. Фактично це безконтактний кран. Інфрачервоний датчик, реагуючи на присутність об’єкта в радіусі кількох сантиметрів, автоматично вмикає і вимикає подачу води. Оскільки датчик – електронний прилад, йому необхідна електроенергія. Режим роботи може бути різним: одні працюють доти, доки предмет залишається у радіусі дії, інші запрограмовані на подачу води впродовж певного часу (наприклад, 30 секунд) – і в останньому випадку їм все одно, чи встигли ви помити руки.

Сенсорні крани

Винахідники пішли ще далі і висунули ідею – взаємодіяти з краном як з сенсорним екраном. Так, щоб він вмикався і вимикався дотиком до будь-якої його частини. Через носик і ручку такого крана йде електричний струм низької напруги, і вода починає текти, коли схема переривається дотиком руки. Регулювати силу струменя можна, проводячи рукою вздовж змішувача. При цьому кран оснащений «розумним» захистом від вмикання через випадкові дотики.

Змішувачі з аератором

Наявність аератора здатна знизити витрати води на 30-40%. Аератор – це невелика насадка на отвір змішувача, по суті система пластикових, силіконових або металевих фільтр-сіток з дрібними комірками, яка розсікає потік води на маленькі струмені і насичує їх повітрям у пропорції 1:2 або 1:3. На виході тече об’ємний і м’який струмінь води, розбавленої повітрям. Він комфортний для користувача, а витрата води знижується.

Змішувачі з термостатом

Дозволяють зекономити не тільки воду, оскільки підтримують на постійному рівні і тиск, і температуру води. Це захищає користувача від ошпарювання та переохолодження. Якщо раптово відключать холодну воду, такий змішувач заблокує подачу (і перевитрату) гарячої. При зниженні температури змішувач, навпаки, відключить подачу холодної води доти, доки температура гарячої не підвищиться. Це відбувається завдяки терморегулятору, який контролює тепловий баланс. Все, що потрібно зробити – задати температуру та тиск.

Вода, що світиться

У звичайному крані неможливо визначити температуру води, що тече, не торкнувшись її – і часом не обпікшись. Щоб такі непорозуміння не траплялися, у Європі випустили крани зі світлодіодною підсвіткою, колір якої позначає певну температуру води. Синім підсвічують холодну воду, помаранчевим – теплу, червоним – гарячу. Вмикається кран сенсорним датчиком, який реагує на дотик: якщо доторкнутися раз, потече холодна вода, двічі – тепла, тричі – гаряча.

Для тих, хто хоче змішувачі купити Львів, доступний великий вибір як звичайних, так і сенсорних кранів. Варто відзначити, що останні – дорожчі. Та коли інновації були дешевими?

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!