ЕКО у природному циклі: переваги та показання

14.04.2021 19:01 391 0
ЕКО у природному циклі: переваги та показання
Наразі вже багато людей народили здорових дітей за допомогою ЕКО. Зазвичай, коли цю процедуру призначає лікар, у пари запитають, якому її виду вони віддають перевагу: ЕКО у природному циклі чи із застосуванням штучної гормонотерапії. Кожен із цих методів має свої переваги та недоліки і виконується у клініці професора Феськова О. М. — https://feskov.ua/services/eko/eko-v-estestvennom-tsikle. Для ЕКО у природному циклі не використовується гормональний метод стимулювання, тобто яйцеклітина для запліднення з’являється у процесі природного менструального циклу. Лікарям треба вилучити та запліднити таку яйцеклітину поза організмом жінки, в якому вона самостійно формується та дозріває.

Переваги ЕКО у природному циклі

Однією з головних переваг методу є його максимальна природність. Адже лікарі не призначають додаткові дози гормонів, які так чи інакше впливають на загальний стан організму. Тож, якщо організм жінки самостійно може продукувати здатну до запліднення яйцеклітину, варто скористатися саме цим методом. Показання до застосування ЕКО у природному циклі:
  • Медичні протипоказання до стимуляції яєчників (перенесені онкозахворювання, порушення згортання крові, важкі захворювання печінки та нирок).
  • Погана відповідь яєчників на гормональне стимулювання (отримання лише 1–2 яйцеклітин у результаті стимулювання).
  • Виражене зниження оваріального резерву (до цього призводять перенесені операції на яєчниках, вік жінки після 40 років, синдром передчасного виснаження яєчників).
Для проведення ЕКО у природному циклі спочатку майбутні батьки проходять обстеження (згідно з наказом МОЗ України № 787). Далі лікарі спостерігають за зростанням домінантного фолікула, використовуючи УЗД і гормональний моніторинг. За 36 годин до овуляції вводять хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ). Після пункції яйцеклітини до процедури ЕКО готується сперма, якою її і запліднюють. Поза материнським організмом ембріон вирощують до 3–5-денного віку, після чого його підсаджують в організм матері, а на 14-й день після перенесення знову вводять ХГЛ. Також лікар може призначити препарати прогестерона як підтримувальну терапію. Та варто зазначити, що попри всі переваги, цей метод має і свої недоліки, зокрема досить низьку ефективність. Адже під час природного циклу зазвичай формується лише одна яйцеклітина. Тож не буде жодних додаткових шансів у разі невдалого її запліднення або генетичних проблем ембріона. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті суттєво знизилась кількість нових хворих з COVID-19: оновлена статистика Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!