Десятки чоловіків кілька місяців поспіль ґвалтували 18-річну дівчину з аутизмом (ФОТО)

02.06.2018 17:12 230 0
Десятки чоловіків кілька місяців поспіль ґвалтували 18-річну дівчину з аутизмом (ФОТО)
У Владикавказі дівчина з аутизмом заявила, що її гвалтували кілька місяців. Справу закрили, але потім знову відкрили Кілька місяців 18-річну Віку, яка страждає розладом аутистичного спектру, гвалтували, за її словами і показаннями матері, десятки чоловіків, а в її квартирі влаштували справжній притон. Про кошмар, який творився з дівчиною, знали сусіди, соціальні служби, родичі, але ніхто з них не повідомив ні в міліцію, ні матері, яка лежала в московській лікарні з молодшим братом Віки. Кримінальну справу, відкриття якого з великими труднощами вдалося домогтися матері Віки, закрили за відсутністю складу злочину. Але раптом відкрили знову, повідомляє Радіо Свобода. У Заліни Дудуєвої з Владикавказа четверо дітей, у трьох з них розлад аутистичного спектру (РАС) - у 19-річної Віки і 15-річних хлопчиків. Сестра-близнюк Віки, єдина здоровий дитина, вчиться в Санкт-Петербурзі, відмінниця. Брати Мурат і Руслан ходять у владикавказької середню школу. Шість років тому Заліна домоглася, щоб її хлопчики навчалися у звичайній школі - саме з цього в Осетії почався експеримент із соціальної адаптації дітей-інвалідів. Віка не тільки закінчила школу, але і вчилася на перукаря в ПТУ. Мама рік супроводжувала її, потім дівчина освоїла ще і кухарські курси. Батько дітей пішов з сім'ї, коли дізнався, що у хлопчиків, як і у Віки, виявили ментальне розлад. Сама Заліна працювала в школі, потім перевчилася на митного брокера, але з 2006 року займається тільки дітьми. На початку 2017 року Заліна з синами поїхала на лікування в Москву. Вони повинні були повернутися додому через два тижні, але у одного з хлопчиків погіршилися аналізи, і для з'ясування причин їх направили на обстеження в гематологічне відділення Морозовський лікарні. Довелося затриматися в Москві до червня. Віка залишилася вдома сама, правда, під наглядом дядька, подруги і батька, який з сім'єю не живе, але живе у Владикавказі. Дівчині тоді виповнилося 18 років. Коли стан сина погіршився і стало зрозуміло, що в Москві доведеться затриматися, Заліна відразу ж подзвонила обласному заступник міністра праці і соціального розвитку та попросила допомогти їй організувати для Віки супроводжуване проживання. Такої програми в республіці немає, але жінці сказали, щоб вона "не переживала, займалася дитиною в Москві".
"Коли ми повернулися додому, я просто нічого не впізнала: все зламано, цінні речі пропали, на підлозі валяються використані презервативи, - згадує Заліна. - Я запитала Віку, що тут було, а вона заплакала. Дала їй ручку, папір і попросила про все написати ".
Лист Віки Виявилося, що спочатку до Віки в квартиру приходили хлопці з дівчатами, давали їй трохи грошей і просили піти погуляти, а квартиру використовували як притон. Потім стали використовувати і Віку. Хтось залишав їй гроші "за послуги", хтось сам брав гроші, приводячи своїх знайомих, фактично змушуючи дівчину займатися проституцією. Віку регулярно гвалтували, а процес записували на відео, погрожували їй. Ось що написала Віка в листі.
"Вони регулярно приходили і пили спиртне. Коли я не хотіла з ними займатися цією справою, вони мене били, ламали меблі, рилися в речах. Я була знайома з Аліком, він був сусід моєї подружки Ліни. Потім він надіслав до мене своїх друзів. вони чіплялися до мене і мене згвалтували. Потім до мене почали приходити різні хлопці і змушували мене робити подібні речі (займатися сексом) ". "Мені погрожували цим відео, говорили, що мене зганьблять на все місто, якщо я не відкрию двері".
У Віки дуже хороша пам'ять, і вона змогла вказати багатьох, хто до неї приходив. Всього в її списку перераховано більше 20 прізвищ. Заліна каже, там є 16-, 18-, 20-річні хлопці, є 35-річні чоловіки. Серед них - зразкові батьки сімейств, які виховують дітей, і дуже відомий спортсмен, гордість Північній Осетії. Всі вони приходили в їх квартиру і користувалися безпорадною дівчиною.  
"І мені в голову не приходило, що якщо з Вікою щось трапиться, то всім буде наплювати. Весь будинок знав, що в нашій квартирі справжнісінький шалман, що туди волочаться мужики мало не з усієї республіки, і чомусь всі дивилися на це крізь пальці. ні мені не подзвонили, ні в поліцію ... "- обурюється Заліна.
"Відбувалися якісь незрозумілі ситуації" Найбільше мати Віки вражає байдужість оточуючих. У під'їзді живуть двоє соціальних працівників, в обласному відділенні Мінпраці знали про особливості Віки і про те, що вона залишається одна. До того ж дівчина три місяці не ходила в училище.
"Я спустилася до сусідки, - розповідає Заліна, - вона стала м'ятися і говорити, що вона не знає, як мені сказати, ну, ось до Віки приходили якісь чоловіки, ось відбувалися якісь незрозумілі тут ... ситуації .. . що вони пробували теж лякати поліцією, і Віка, в загальному, кликала на допомогу, і вона [сусідка] попросила чоловіка, щоб він зателефонував батькові Віки, але той відреагував дуже дивно, сказав, що він може вдіяти. і тоді сусіди дуже здивувалися і кажуть: "Ну, якщо батько не хоче викликати поліцію, чому ми повинні викликати поліцію?" "Мені потім сказали, що не зобов'язані мені нічого повідомляти, Віка-то адже повнолітня ... Ну ладно, моя дочка погана, але ж це ваші діти ходили до неї, показували потім один одному відео з її участю, чому ж вам на своїх -то дітей наплювати? " - дивується Заліна.
"Ви хочете, щоб ми все місто посадили?" Кримінальну справу порушили  тільки влітку - і тільки по ст. 132 КК РФ (насильницькі дії сексуального характеру). Ні по згвалтуванню, ні по крадіжках (з дому зникли цінні речі), ні по умисному псуванні майна справи порушувати не стали. Вікин листок з зізнаннями і прізвищами поліція забрала з собою і втратила. Але після скарг до прокуратури він знайшовся. А Заліна стали дзвонити батьки деяких зазначених там хлопців і говорити, що нагрянула до них поліція вимагала у них гроші, показуючи їм цей листок. Нібито разом з поліцією грошей вимагала та сама Заліна. За словами Заліни, одна з матерів за наводкою поліцейських погрожувала їй, що напише заяву на Віку: вона, мовляв, спокусила її неповнолітнього хлопчика. Зазначені Вікою чоловіки на допитах говорили, що займалися з нею сексом з обопільної згоди, більш того, ініціатором контактів виступала нібито сама Віка. Слідчі повірили їм, а не словам дівчини, яка розповідала, що іноді їй доводилося "обслуговувати" до восьми чоловіків поспіль. Результати судово-медичної експертизи досі невідомі. "Відеокамера, яка висить на будинку, зафіксувала всіх, хто приходив до Віки, - розповідає Заліна. - Але поліцейські говорять, що записи нібито не збереглися". Але вона зробила копію тих записів і стверджує, що на них все видно.
"Підозрювані заперечували, що знайомі з Вікою, але ми принесли слідчому біллінги їх дзвінків і листування в соціальних мережах", - розповідає мама дівчини.
Чоловіки, які вступали в інтимний зв'язок з Вікою, нібито не знали про її захворювання. Їй, на думку слідства, при відмові від сексу потрібно було показувати свої медичні документи, щоб чоловіки розуміли, що вступають в статевий контакт з людиною, яка знаходиться в безпорадному стані. З початком слідства кошмар не закінчився. Історія набула розголосу, потрапивши в ЗМІ. Після цього на Віку вийшли куратори "Синього кита": їй приходили повідомлення "Помри, тварюка!". Одного разу Заліна виявила у дочки заховані леза - Віка хотіла накласти на себе руки. Довелося звернутися до лікарів, і дівчина два тижні провела в психіатричній лікарні. Погрози на адресу Віки надходять до сих пір: після кожного допиту їй обіцяють, що якщо вона не замовкне, то відео з її участю викладуть в Мережу, "и поимеем всю твою породу". Заліна зберегла скріншоти, але слідство не прийняло це до уваги. Мати б'ється за свою дочку як може. Вона писала в усі інстанції, була на прийомі у міністра МВС Північної Осетії, уповноважений з прав дитини також в курсі цієї історії. Але ніхто з ґвалтівників досі не затриманий. "Ви хочете, щоб ми все місто посадили?" - сказав їй одного разу слідчий. Поневіряння Уже п'ять місяців сім'я Дудуєвої з дітьми-інвалідами поневіряється по добрим людям. З першого дня повернення Заліна не стала ночувати вдома, де повний розгром - розбиті вікна і зламана всі меблі. Вони провели пару днів в готелі, поки не закінчилися гроші, а потім ночували у друзів, жили в жіночому монастирі, їм давали притулок зовсім незнайомі люди. Зараз Заліна з синами живе в готелі на околиці міста - господиня виявилася сусідкою по палаті в пологовому будинку, де народилася Віка. Сама дівчина живе в Махачкалінському "соціальному готелі" громадського руху "Дагестан без сиріт". Додому вона повертатися категорично не хоче. Та й це неможливо: квартира непридатна для проживання. Потрапивши в інтернет, історія Дудуевих викликала різну реакцію у жителів Владикавказа: хтось звинувачував їх, хтось співчував. Дізналися і громадські організації - допомогли знайти адвокатів, а місцеві активісти з групи сосцсеті "ВКонтакте" зголосилися робити ремонт в їх квартирі. Місцевий підприємець з тієї ж групи дав на це грошей. Навесні Заліна влаштувала голодування-пікет біля будівлі обласного уряду, щоб звернути увагу на дітей з інвалідністю, не тільки своїх. Тоді їй виділили матеріальну допомогу в 100 тисяч рублів. Але цього зовсім недостатньо. Переїхати в інший регіон не так просто, не кажучи про Москву, де її діти могли б отримувати необхідне лікування. Квартира, в якій вони жили, належить колишньому чоловікові. Заліна каже, що не знає, як жити далі, як захистити своїх дітей. Залишатися в Осетії після всього, що сталося, складно через тиск з усіх боків і нерозуміння, чому вона не хоче все забути, а домагається покарання для ґвалтівників своєї доньки.
"Якщо зі мною що-небудь трапиться, моїх дітей будуть безкарно гвалтувати, обкрадати, знущатися над ними, а потім просто виженуть з дому - і нікому за це нічого не буде", - говорить Заліна Дудуєва.
А Віка мріє про свою майбутню сім'ю - чоловіка і дітей.
"Тітка Раісат [директор ГО" Дагестан без сиріт "- НВ] говорить, що той перший, який це зробив зі мною, повинен зі мною одружитися, - каже вона задумливо. - А я от не зрозумію: якщо я за нього заміж вийду, у нас підуть діти, вони мене потім запитають: "Як ти з татом познайомилася?" А я ж почну плакати ".
Викинь плани на життя Кримінальну справу, порушену влітку 2017 року за статтею "Насильницькі дії сексуального характеру", закрили на початку травня 2018 го "в зв'язку з відсутністю складу злочину". Слідство вважало, що чоловіки, які вступали в зв'язок з потерпілою, нібито не знали про особливості її здоров'я, а насильницьких сексуальних дій не було, оскільки все відбувалося добровільно і за згодою дівчини. Але раптово в кінці травня заступник голови Слідчого комітету Росії Борис Карнаухов скасував постанову про припинення цієї кримінальної справи. "З огляду на широкий громадський резонанс вчиненого злочину", справу передадуть з північноосетинського СК до Головного слідчого управління відомства до Північно-Кавказького федерального округу. Великий репортаж про Віку читайте на Радіо Свобода. Нагадаємо, як повідомлялося раніше, закарпатець покараний за крадіжки, може поверутися за грати вже за згвалтування. Також, Поліція Закарпаття затримала підозрюваних у згвалтуванні.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...