Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Економіка

Донарахування за газ, або чому платіжки закарпатців стануть меншими?

До уваги закарпатців: НКРЕ заборонила облгазам проводити донарахування за природний газ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ухвалила рішення, яким заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

Проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж у платіжних документах за жовтень цього року здійснила донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов, – відзначила вона.

За її словами, вузли обліку природного газу в точках передачі газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20℃), проте лічильники газу у побутових споживачах не здійснюють такої температурної корекції обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища.

Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в 5℃ виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 кубометр (1000 куб м – 949 куб м), – підкреслила Кривенко.

Вона також зазначила, що обсяги таких втрат розраховуються відповідно до Методик, затверджених Міненерговугілля. НКРЕКП при розрахунку тарифу врахувала обсяги втрат Операторів ГРМ, які були затвердженні Міненерговугілля.

У Нацкомісії вирішили провести нормативно-правове регулювання даної проблематики через внесення змін до Закону України “Про ринок природного газу” шляхом зміни стандартних умов в частині температури з 20℃ на 0℃. Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу.

Також НКРЕКП рекомендувала Міненерговугіллю виконати вимоги ЗУ “Про ринок природного газу”, розробити необхідні технічні регламенти та здійснити перехід до виміру природного газу в енергетичних одиницях.

Економічна правда

Нагадаємо, Закарпатець на фурі потрапив у ДТП в Словаччині (фото)

Читайте також: “Мукачево-Будапешт”: в “Укрзалізниці” не можуть назвати точну дату запуску потягу

 

 

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...