До уваги закарпатців: змінено правила зняття готівки - що можуть вимагати банки? (Постанова)

06.06.2019 12:54 389 0
До уваги закарпатців: змінено правила зняття готівки - що можуть вимагати банки? (Постанова)
Днями набула чинності постанова НБУ від 18 квітня 2019 № 62, якою внесено зміни в Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні. Положення документу спрямовані на посилення контролю за готівковими розрахунками українців. Відтепер, згідно з новою редакцією згаданої Інструкції, банк спочатку вивчатиме клієнта шляхом аналізу певних критеріїв, а піся - вживатиме відповідні заходи нагляду. Також, тепер банк повинен забезпечити отримання від клієнта підтверджувальних документів, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки. Це прописано  у новому пункті  111-1  , а такими документами можуть бути: - закупівельний акт; - закупівельна відомість; - податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку; - кредитний договір; - договір поставки; - договір транспортування; - договір зберігання; - інші звітні документи. Водночас Нацбанк унормував і застосування електронного підпису та електронної печатки у банківській системі України для фізичних та юридичних осіб під час здійснення касових операцій відповідно до Закону "Про електронні довірчі послуги".

Разом із цим у новій редакції викладено і пункт 170. Тепер, банк (філія, відділення)/небанківські фінансові установи приймають на інкасо від фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) та юридичних осіб-резидентів і представництв юридичних осіб-нерезидентів (на умовах, що визначаються банком разом із банком-кореспондентом): - банкноти іноземних держав, які набули під час обігу ознаки зношення, що не відповідають вимогам додатка до Положення про структуру валютного ринку України, умови та порядок торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку Українизатвердженого постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 1 (зі змінами); - банкноти іноземних держав, які набули під час обігу одну або кілька ознак значного зношення/пошкодження: - розірвані (розрізані) на частини; - із пошкодженими елементами дизайну та захисту (видалені цифрові чи текстові позначення номіналу, зображення портрета, оптично-змінні елементи захисту, захисні стрічки); - зі зміненим первісним кольором паперу та/або зображень; - із локальними забрудненнями (плямами), уключаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких перевищує половину площі банкноти; - із загальними забрудненнями, уключаючи ті, що спричиняють люмінесценцію паперу в ультрафіолетових променях; - обпалені, пропалені, трухлі (пошкоджені внаслідок тривалої дії вологи, різних рідин, хімікатів або з ознаками гниття); - мають явні друкарські недоліки; - банкноти, які вилучені іноземною державою з обігу після дати, оголошеної банком-емітентом відповідної валюти (за наявності згоди банку-кореспондента відповідної держави на обмін цих банкнот)”.

Слід також зазначити, що ці зміни спрямовані на запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення і відповідають вимогам чинного законодавства України в згаданій площині.

Саша Клімова

Нагадуємо, Смертельна ДТП на Ужгородщині: поліцейські надали подробиці події (ФОТО) Читайте також: Дружина поліцейського, підозрюваного у вбивстві п’ятирічного хлопчика, звинуватила в трагедії батьків дитини
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!