До уваги Закарпатців: коли і як можна обміняти паперовий паспорт громадянина України на ID-картку

08.10.2018 09:44 32 0
До уваги Закарпатців: коли і як можна обміняти паперовий паспорт громадянина України на ID-картку
З початку цього року вже понад 38 тисяч закарпатців стали власниками паспорта громадянина України у формі ID-картки. Отримати внутрішній електронний документ до цього часу могли лише особи, які досягли  14-річного віку та оформлюють паспорт вперше, а також  ті громадяни, які змінили прізвище, втратили паспорт, або звертаються для вклеювання фотокартки по досягненню 25- та 45-ти річного віку.
3 жовтня  на засіданні Кабінету Міністрів України було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України». Відтак, з 1 листопада цього року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час. Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистості. Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 грн. Крім того, при обміні паспорта зразка 1994 року у зв’язку з втратою, крадіжкою чи псуванням додатково до вартості електронного документа сплачується держмито у розмірі 34 грн. Міграційна служба підкреслює, що:
"Обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії", - інформує Ольга Поштак, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ  ГУДМС України в Закарпатській області.
Нагадуємо: Як отримати біометричний закордонний паспорт: процедура, ціни, нюанси Читайте також: Паспортний скандал: гучну заяву в бік Угорщини зробив посадовець українського МЗС
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...