До уваги закарпатців: експерт розповів, скільки українців виїздять на роботу за кордон легально

18.05.2018 14:39 90 0
До уваги закарпатців: експерт розповів, скільки українців виїздять на роботу за кордон легально
На легальний ринок міжнародного працевлаштування припадає не більше одного відсотка усіх тих, хто виїздить на роботу за кордон, пише УНН
"Кількість людей, які працевлаштовуються через ліцензовані компанії, - це скоріше статистична похибка", - пояснив експерт.
За словами Воскобойникова, 99% усіх людей, які виїздять на роботу в інші держави, роблять це нелегально, через нелегальні компанії. Він навів приклад працевлаштування українців у Польщі. "У 2015 році ліцензованими компаніями було працевлаштовано 6 тисяч 180 людей. При цьому Польща надала українцям 563 тисячі запрошень на роботу. У 2016 році Польща видала 1 млн 300 тисяч запрошень, а через ліцензовані компанії було працевлаштовано лише 9,5 тисячі людей. У 2017 році Польща видала 1 млн 700 тисяч запрошень українцям, а через ліцензовані компанії було працевлаштовано 12 тисяч 400 людей. Тобто легального ринку на сьогоднішній день не існує", - вважає експерт. Восковобойников пояснив, що законодавчі зміни у сфері міжнародного працевлаштування, які розглядає ВР, не принесуть позитивних змін. Україна отримає ситуацію, коли циркуляційна міграція перейде у постійну, адже у вигідніших умовах опиняться іноземні компанії, яким вигідно, аби українці виїздили на тривалий термін.
"Люди будуть виїжджати на більш тривалий час, а коли людина провела за кордоном від 3 до 5 років, то вірогідність того, що вона залишиться там назавжди, стає дуже великою. Це все говорить про те, що українці не цікаві нашій владі", - вважає експерт.
Нагадаємо, за даними Інституту економіки та прогнозування НАН України, починаючи з 2015 року, через міграцію українців за кордон Україна недоотримує щорічно близько 40 млрд грн. Експерти вважають, що створення умов для міграції - один з наслідків негативного зовнішнього впливу. Як зазначила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, знекровлена війною і некомпетентними рішеннями влада України стала жертвою "великих транснаціональних фінансових олігократій". "Є негативне зовнішнє управління, мета якого - цинічно заробити на Україні. Всі відчувають, що ні уряд, ні президент, ні НБУ - не приймають самостійних і чітких рішень", - вважає Тимошенко. Народний депутат Андрій Іллєнко вважає, що Україні ззовні нав’язують модель відсталості - повністю аграрної країни, яка буде постачальником сировини і в якій достатньо, аби мешкало не більше 20 мільйонів жителів. Нагадаємо, Незабаром гаманці закарпатців стануть важчими (ФОТО)

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!