До уваги водіїв: штрафи за непристебнутий ремінь безпеки та їзду без шолома можуть зрости в понад 15 разів

13.09.2018 10:14 52 0
До уваги водіїв: штрафи за непристебнутий ремінь безпеки та їзду без шолома можуть зрости в понад 15 разів
Проекти відповідних Закону (проект 8492 від 18.06.2018) та Постанови (проект 8492/П від 11.09.2018) про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами) зареєстровано у Рерховній раді.
Так, згідно з документам, штраф за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами може збільшитися з трьох до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (НМДГ) - з 51 до 850 грн. "Необхідність прийняття законопроекту обумовлена високим рівнем смертності та травматизму на дорогах України. За офіційними даними Національної поліції України, щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмуються не менше 35 тисяч. Тобто кожного дня на дорогах України гине понад 9 осіб. За цими показниками аварійності та наслідками дорожньо-транспортних пригод (ДТП), Україна є одним із лідерів серед європейських країн", - йдеться у пояснювальній записці.
Зазначається, що головною метою законопроекту є зменшення смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня використання ременів безпеки та мотошоломів через посилення адміністративної відповідальності за порушення підпунктів «в», «г» пункту 2.3 та підпункту «б» пункту 5.2 Правил дорожнього руху. Це сприятиме підвищенню безпеки водіїв та пасажирів транспортних засобів, а також збереженню їхнього життя та здоров’я.
Крім того, реалізація законопроекту не потребує фінансових витрат із Державного бюджету України Варто також зазначити, що члени Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримали законопроект і рекомендували Верховній Раді прийняти його за основу.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...