До уваги водіїв: оформлення ДТП і штрафи по-новому

15.06.2018 21:35 38 0
До уваги водіїв: оформлення ДТП і штрафи по-новому
В Україні з 12 червня по-новому почали оформляти ДТП і порушення Правил дорожнього руху. За інформацією прес-служби МВС, тепер діє наказ міністерства №318, згідно з яким розширено права як патрульних поліцейських, так і водіїв та інших учасників руху – велосипедистів, пішоходів, повідомляє galicia-news. Правозахисники відзначають плюси змін, але побоюються, що поліцейські отримали більше свободи для маніпуляцій з протоколами. В патрульної поліції парирують: всі дії копів контролює відеокамера. “Сегодня” розібралася в нововведеннях. Що змінилося Нове для водіїв – учасників аварії патрульні тепер зобов’язані дозволити зняти копію схеми ДТП безпосередньо на місці. Раніше це було на розсуд інспекторів. При відмові учасникам ДТП доводилося звертатися в поліцію із заявою про видачу паперової копії схеми. Також дозволено фотографувати місце аварії.
Крім того, тепер при відмові водія (пішохода, велосипедиста) підписати протокол про порушення ним правил дорожнього руху, патрульні не зобов’язані фіксувати відмову підписами не менше ніж двох свідків, досить вказати, що водій від підпису відмовився.
Поліцейські тепер зобов’язані вести строгий облік бланків протоколів та постанов з адмінсправи. Протягом трьох днів після складання протоколу (по пияцтву за кермом – протягом доби) повинні внести матеріали по адмінсправі в базу даних (було – 5 днів для всіх) і протягом 10 днів направити їх до суду (було – протягом місяця). Матеріали про адмінпорушення будуть зберігатися 3 роки (замість року), а ось фото- і відеодані можна знищити вже через місяць (замість 3 місяців). На вимогу водія цей термін можуть продовжити. За та проти Правозахисники по-різному оцінюють зміни. Головний плюс, на їхню думку, – надання права відразу ж зафіксувати на фото схему ДТП і строгий облік протоколів. На думку автоюриста Володимира Караваєва, фотофіксація з боку потерпілого або винуватця не дозволить фальсифікувати схему ДТП при розгляді справи в суді. А облік протоколів зменшить хабарництво. Також Караваєв говорить, що скасування вимоги свідків того, що водій не підписав протокол про порушення, що не відкриє шлях до фальсифікацій.
“Підписувати протокол чи ні – це право, а не обов’язок. І фіксувати за допомогою свідків, що людина відмовилася використовувати своє право, це нелогічно. При медобстеженні водія на тверезість все одно повинні бути зрозумілі, це вимога залишилася, тому побоюватися водіям, якщо вони тверезі, не варто”, – роз’яснив Караваєв “Сегодня”.
Адвокат Вадим Володарський, який спеціалізується на автомобільному праві, більш критичний:
“Зупинили водія, перевірили документи, зафіксувала дані. Водій поїхав далі, а патрульні сфабрикували папери, що він відмовився пройти огляд на тверезість і не захотів підписувати протокол. У цьому випадку свідки не потрібні. Наслідки для нього очевидні”.
Тому обидва юриста радять не відмовлятися від медобстеження на тверезість і завжди підписувати протокол, написавши при необхідності про свою незгоду з викладеним в ньому. В патрульній поліції категорично заперечують можливість зловживань з боку патрульних.
“Усі їхні дії фіксуються на боді-камеру. Також кожен адмінматеріал можна оскаржити в суді або написати скаргу на незаконні дії патрульних”, – роз’яснили нам глава прес-служби патрульної поліції Яна Кутова.
П’яних за кермом хочуть прирівняти до кримінальних злочинців
Депутати хочуть ввести кримінальну, а не адмінвідповідальність за пияцтво за кермом. Днями законопроект про це було прийнято в першому читанні. Вадим Володарський нагадав, що така практика недовго була в СРСР в 1980-ті роки, але від неї відмовилися через неможливість покарати за законом п’яних “кримінальників” і перевантаженості судів, що виникла.
“У разі прийняття норми перевірка на тверезість буде підозрою в кримінальному злочині, а тест на алкотестері не буде відповідати вимогам Кримінально-процесуального кодексу, тільки поїздка до нарколога, і то з санкції судді. А за цей час затриманий може протверезіти. При незгоді водія з результатами експертизи, по КПК потрібна повторна експертиза, а як її проводити, якщо він протверезіє?” – Аналізує Володарський.
Також при кримінальному провадженні обвинувачений має право не свідчити проти себе, значить треба проводити повноцінне слідство. Нагадаємо, в мережі показали відео моторошної ДТП на Київщині (ВІДЕО)
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...