До уваги підприємців і не тільки: ліцензій стане менше, а штрафи за порушення будуть значно більшими (ЗАКОН)

11.10.2019 15:46 561 0
До уваги підприємців і не тільки: ліцензій стане менше, а штрафи за порушення будуть значно більшими (ЗАКОН)
Прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» (законопроект № 1060), яким, фактично, зменшили кількість ліцензій, а штрафи збільшили, підтримали 301 нардеп ВРУ. Законом удосконалюється існуюче законодавче поле, спрямоване на впорядкування суспільних відносин у сфері ліцензування видів господарської діяльності. Документ розроблено на підставі проведеного аналізу застосування норм Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та виявлення деяких внутрішніх колізій і недосконалостей механізму ліцензування. Зміни внесено до ряду нормативно-правових актів, а саме: Кодекс України про адміністративні правопорушення; Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»; Закон України «Про ветеринарну медицину»; Закон України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори»; Закон України «Про рекламу»; Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»; Закон України «Про космічну діяльність»; Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та інших громадських формувань»; Закон України «Про захист суспільної моралі»; Закон України «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення»; Закон України «Про організацію формування та обігу кредитних історій»; Закон України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»; Закон України «Про охоронну діяльність»; Закон України «Про зайнятість населення»; Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності». Зміни, як зазначено в пояснювальній записці, сприятимуть: - удосконаленню законодавства у сфері ліцензування; - спрощенню умов провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню; - уточненню переліку відомостей щодо ліцензування, що міститимуться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; - забезпеченню створення умов для маломобільних груп населення; - уніфікації розміру штрафів за порушення законодавства у сфері  ліцензування; - удосконалення процедури оскарження дій органів ліцензування до Експертно-апеляційної ради.
Так,  прийнятий закон скасовує ліцензування, зокрема, проведення землевпорядних та землеоціночних робіт, космічної діяльності, обігу продукції сексуального чи еротичного характеру, збирання та використання інформації, яка складає кредитну історію, діяльності протезно-ортопедичних підприємств, оптової торгівлі ветеринарними препаратами.   Слід зауважити, що законопроект містить і низку змін до норм КУпАП. Зокрема, передбачає коригування диспозицій та санкцій статей щодо порушень, дотичних ліцензованих видів господарської діяльності, здебільшого - в сторону підвищення штрафів. Зокрема, у Кодекс України про адміністративні правопорушення внесено зміни і до статей 156 та 164: Стаття 156. Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами Роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору — тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. (від 850 грн. до 3400 грн.) Також штрафуватимуть за порушення порядку з надання фінпослуг юрособами, які за своїм правовим статусом не є фінустановами, але надають окремі фінансові послуги - від 1700 до 4250 грн. З'являться і нові штрафи, серед іншого, і за провадження господарської діяльності у період зупинення дії ліцензії, якщо це не передбачено законодавством, які сягатимуть до 34-ьох тисяч гривень. Стаття 164. Порушення порядку провадження господарської діяльності Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання; без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі коли законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії; без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - ... Надання суб’єктом господарювання органу ліцензування, дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства – тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (від 17 тис. до 34 тис. грн) Порушення ліцензіатом строку повідомлення органу ліцензування про всі зміни даних, які зазначені в заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, — тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу — підприємця, посадових осіб юридичної особи від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (від 4250 до 8500 грн.)
Невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов — тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу — підприємця, посадових осіб юридичної особи від п’ятисот до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (від 8500 до 25500 грн.)
Здійснення контролю за діяльністю ліцензіата у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про оборону України”, — тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу — підприємця, посадових осіб юридичної особи від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої (від 17 тис. до 34 тис. грн.). Разом із цим, слід зауважити, що документом передбачено і розширення переліку підстав для анулювання ліцензії (у випадку визнання недієздатним, обмеження в дієздатності, визнання безвісно відсутнім, оголошення померлим ліцензіата; наявності акту про не усунення ліцензіатом протягом строку зупинення дії ліцензії порушень, що були підставою для її зупинення). Крім того, передбачено і виключення підстави для анулювання ліцензії у випадку несплати ліцензіатом за видачу ліцензії. До уваги читачів сайту "ПЕРШИЙ.com.ua", публікуємо текст прийнятого законопроекту:
Зазначимо, що цей Закон станом на 9 жовтня було направлено на підпис Президенту. Документ набере чинності через два місяці з дня його опублікування.

Саша Клімова

Нагадуємо, В Мукачеві через їжу на плиті ледь не загорілася квартира (ФОТО) Читайте також: До Мукачівської ОТГ доєднали ще один населений пункт (ВІДЕО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!