До уваги закарпатців: за газ доведеться платити трьома платіжками

04.07.2021 13:55 2657 0
До уваги закарпатців: за газ доведеться платити трьома платіжками

Зростання тарифів на газ і збільшення абонплати за транспортування виявилося недостатньо для покриття всіх витрат.

Нововведення в першу чергу торкнеться жителів багатоквартирних будинків, яким найближчим часом будуть приходити аж по три квитанції за газ, пише Тoday.ua. Це не означає, що тарифи або абонплата зменшаться, а якусь суму винесуть в окрему платіжку. Ні! Просто тепер витрати на обслуговування газових труб і устаткування всередині багатоповерхівок ляжуть на плечі кінцевого споживача.

Щоб мережами всередині багатоквартирних будинків займалися фахівці на регулярній основі і не допускали випадків витоку, то українцям доведеться платити. Також споживачам доведеться оплачувати повну вартість ремонту (матеріали та робота) і усунення аварійних ситуацій. Загальну суму, яка була витрачена на проведені роботи всередині будинку, поділять між мешканцями і внесуть в нову платіжку.

На сьогоднішній день, відповідальність за стан внутрішньобудинкових газових мереж несе глава ОСББ, однак найчастіше вони не є фахівцями і не зможуть вчасно помітити небезпеку і правильно її усунути.

"Після того, як були розділені платіжки - окремо за доставку газу і окремо за сам газ, коли фактично ми отримали дві такі платіжки - виявилося, що в містах у багатоквартирних будинках в цю вартість доставки і розподілу газу не були включені вартість обслуговування мереж самого будинку", - пояснює експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко.

Щоб виправити ситуацію, коли за стан труб всередині міських багатоквартирних будинків ніхто не відповідає, вирішено залучити до цього спеціалізовані компанії, які будуть мати кваліфікацію по забезпеченню безпеки газових мереж. Зрозуміло, в нинішніх умовах мешканцям доведеться оплачувати їх роботу.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...