Для деяких українців почнуть блокувати 1000 гривень отриманих за вакцинацію

02.01.2022 13:50 1202 0
Для деяких українців почнуть блокувати 1000 гривень отриманих за вакцинацію

Українці, які пройшли повний курс вакцинації, почали отримувати 1000 гривень.

Витратити її можна тільки на чіткий перелік товарів (як от книги) та послуг (як от похід у спортзал). Втім, деякі українці намагаються схитрити і використати її на інші потреби. Якщо таке буде виявлено, то держава блокуватиме платежі. Наприклад, якщо стане відомо, що бізнес маніпулює зі спеціальними платіжними кодами та продає українцям товари та послуги не з дозволеного списку.

Відповідатиме за блокування Міністерство цифрової трансформації України. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів № 1422, яка була опублікована на сайті уряду.

Інформацію про порушення зможуть надавати правоохоронні органи, уточнили в Кабміні. Постанова передбачає, що у такому разі торговельна точка назавжди втратить право на участь у програмі.

Раніше зі схожою вимогою вже виступив Національний банк України. У своєму листі до банків НБУ вимагав від фінустанов, що випускають картки єПідтримка, слідкувати за цільовим використанням "ковідної тисячі".

Щоб люди не могли купити нічого, крім дозволених товарів послуг, банкірів просять ретельно перевіряти МСС-код продавців. Ці коди свідчать про сферу діяльності підприємства.

Наразі українці можуть витратити "ковідну тисячу" лише на книги, походи в театри, кінотеатри або на концерти, квитки на літаки та потяги (тільки в межах країни), абонементи до фітнес-клубів або відвідування спортзалів. Найчастіше, до речі, купують книги.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...