Для чого потрібні бензинові або дизельні електрогенератори?

07.10.2021 19:17 309 0
Для чого потрібні бензинові або дизельні електрогенератори?

Генератори зазвичай слугують аварійним джерелом живлення при відключенні електроенергії, або єдиним – якщо електрика в приміщення не підведена. У цьому випадку використовують автономну електромережу, яка працює на бензинових або дизельних генераторах. 

Електрогенератори Матари, які працюють на бензині або дизелі, сильно відрізняються за технічними характеристиками.

Бензинові генератори не призначені для тривалої роботи, і більшість їх має незначну потужність (мінімально навіть до 1 кВт). За наявності основної електромережі, яку потрібно застрахувати від збоїв, підійде саме такий тип генератора. Він здатний виробляти електрику за будь-якої погоди, оскільки не боїться різких перепадів температури, а також є морозостійким. Генератор можна обладнати системою автоматичного запуску, і тоді вийде універсальна система резервного електропостачання. Станції з бензиновим двигуном, як правило, важать легше порівняно з дизельними. Втім, за тривалої експлуатації ККД бензинового генератора різко знижується, і він може легко вийти з ладу. Середній термін експлуатації такого пристрою варіюється від 500 до 1500 годин.

Дизельний генератор рекомендується вибирати для  постійних навантажень і стабільного електропостачання. Такі генератори надійні і забезпечують споживачів електроенергією навіть вище 200 кВт. Дизель-генератори часто використовують для енергопостачання житлових будинків і віддалених сіл та селищ, у яких відсутня основна електромережа. 

Додатковим плюсом дизель-генераторів є економічність – дизпаливо дешевше за бензин, витрачають його такі установки мало, а ККД і крутний момент у них вищі. Втім, самі дизгенератори при цьому дорожчі за бензинові. Вони здатні пропрацювати 3000-7000 годин. Дизельні установки, оснащені системою рідинного охолодження і двигуном на 1500 об/хв, можуть обійтися без ремонту до 40 000 годин. Єдиний нюанс – не варто розміщувати їх там, де вони можуть замерзнути, оскільки на морозі дизпальне гусне, і запустити генератор взимку буде складно.

Однак, щоб забезпечити тривалу життєдіяльність дизельного агрегату, слід використовувати його можливості на повну. Незалежно від того, чи генератор розрахований на 7 кВт, чи на 97, необхідно, якщо можливо, задіяти усю цю потужність. Мінімально допустиме навантаження – 40% від встановленої потужності, інакше існує небезпека закоксування двигуна. 

Більшість бензинових та дизельних генераторів видають напругу, яка, якщо подивитися через осцилограф (прилад, що відображає форму напруги), нагадує «пилу». Така форма напруги підходить побутовим приладам, проте не годиться для котлів опалення. Підходящу для них синусоїдальну (у формі хвилі) напругу видає окремий клас електроустановок – інверторні генератори.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...