Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Державний банк судиться за готель на Свалявщині

Туристи, які скористалися послугами готелю, вже найближчим часом можуть бути виселені, а сам готель - закритий. У Верховному суді України призначено розгляд позову від юристів Укргазбанку.

У Верховному суді України призначено розгляд позову від юристів Укргазбанку щодо повернення державі права власності на готельний комплекс  в селі Поляна Свалявського району Закарпатської області. Про це повідомляється на сайті державного Укргазбанку, пише “Фокус”.

Згідно з повідомленням, двоповерховий готель  і земельна ділянка перейшли у власність Укргазбанку в 2016 році відповідно до договору-іпотеки, коли місцевий підприємець протягом 5 років не виплачував борг. Однак справа несподівано продовжилося – екс-власник через місцеві суди скасував реєстрацію права власності державного банку на готельний комплекс. При цьому Вищий спеціалізований суд призупинив рішення судів першої та другої інстанцій.

У банку попереджають, що незабаром роботу комплексу можуть призупинити. А туристи, які вирішили скористатися послугами готелю “Континент”, вже найближчим часом можуть бути виселені. Сам же готель може бути закритий на невизначений час.

“На сьогоднішній день сума збитків перед банком перевищує 1 мільйон доларів США. Стан справ по стягненню таке, що судами першої та другої інстанції скасовано право власності банку, яке виникло на підставі іпотечного договору, яким була врегульована проблемна заборгованість позичальника. Відповідно, банк не погоджується категорично з попередніми рішеннями судів попередніх інстанцій і подав касаційну скаргу в цілях відновлення законних прав власності банку на вказане майно “, – пояснив директор Депа таменту врегулювання боргових зобов’язань Укргазбанку Олександр Калініченко.

У банку відзначають: незважаючи на те, що судова справа триває, закарпатський підприємець за допомогою приватного нотаріуса перереєстрував право власності на готельний комплекс і ділянку на майнового поручителя – свого брата. А потім провів відчуження майна. Після декількох угод готельний комплекс потрапив в управління туристичного оператора, який керує кількома комплексами відпочинку в регіоні.

Адвокат Укргазбанку Олександр Сербинов зазначає, що подібні дії реєстраційної служби є незаконними. За заявою представників державного банку було відкрито кримінальне провадження.

“Ми вбачаємо в цьому шахрайські дії і склад злочину, передбачений статтею 388 Кримінального Кодексу України – це відчуження заставного майна, тобто майна, яке перебувало в іпотеці. Правоохоронні органи також вбачають ознаки кримінального злочину в діях державного реєстратора – це відчуження невстановленим способом, це вчинення реєстраційних дій невстановлених способом з порушенням вимог законів Про державну реєстрацію, Про іпотеку “, – зазначив адвокат.

В даний час досудове розслідування триває. Також тривають судові процеси щодо оскарження дій та повернення у власність банку готельного комплексу та земельної ділянки, на якій розташований даний комплекс.

Банк тим часом готується до розгляду скарги у Верховному суді.

“На сьогоднішній день, ми очікуємо розгляд касаційної скарги поданої банком до Верховного Суду України. Звертаємо увагу, що на сьогодні ми діємо на захист нашого основного акціонера – держави і розраховуємо на справедливе рішення по відновленню прав власності банку на вказане майно. Також ми рекомендуємо гостям Закарпаття утриматися від покупки путівок або оплати проживання в готелі “, – додав директор департаменту врегулювання боргових зобов’язань Укргазбанку Олександр Калініченко.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, за ініціативи Словаччини до кінця року Закарпаття матиме авіасполучення – Міністр.

Читайте також: Ворохтянський віадук в Карпатах: як його бачать птахи (ВІДЕО)

Реклама
Реклама
загрузка...