Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Культура

День української писемності Закарпаття відзначатиме масштабно (ФОТО)

Цього року Закарпаття визначено основним майданчиком проведення заходів до Дня української писемності та мови, які пройдуть в області 8-9 листопада, повідомила прес-служба Закарпатської ОДА.

На гостей свята очікують цікаві перформанси – відкритий майстер-клас з рукописних кириличних шрифтів та чемпіонат скоромовок, переможці якого візьмуть участь в урочистому закритті Днів української писемності та мови.

“Це такий собі своєрідний місток єднання, адже саме свято писемності покликане на те, щоб не мати кордонів у спілкуванні. Ми приїхали з відомими письменниками, буде поетичний марафон, надіємось, що це зацікавить широку аудиторію”, – розповів заступник Міністра культури України Юрій Рибальчук.

Поряд із уже традиційними заходами відбуватимуться творчі зустрічі, поетичні вечори, майстер-класи та виставки унікальних видань. Вкотре закарпатці разом із керівництвом області, районів та міст писатимуть Всеукраїнський диктант національної єдності.

“Дуже добре, що День писемності цьогоріч буде проходити не в Києві, а саме на Закарпатті. Оскільки це колоритний край, де ллється поетична та писемна культура”, – зазначив голова національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

У рамках заходів в обласному центрі будуть експоновані рукописні книги та стародруки з фондів Мукачівської греко-католицької єпархії. Окрім того, у програмі заходів передбачено проведення поетичного марафону, тематичного круглого столу, книжкової виставки та прес-конференції за участі представників Міністерства культури України та керівництва Закарпатської облдержадміністрації. Гостями краю у ці святкові дні будуть видатні українські письменники та майстри слова. Зокрема, участь у концертній програмі разом із закарпатськими виконавцями візьмуть гурт «Riverland», Заслужений артист України Віталій Свирид та Народна артистка України Марія Бурмака.

Владислава Мазур

Нагадуємо, Не пройшло і року: на Закарпатті судитимуть водія-вбивцю, який збив дитину в Нижній Апші

Читайте також: Розпочалися дебати: в Мукачеві триває судове засідання у справі вбивства Михайла Глеби (ФОТО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...