День без авто: 22 вересня ужгородським водіям пропонують скористатися альтернативним транспортом

21.09.2021 15:24 389 0
День без авто: 22 вересня ужгородським водіям пропонують скористатися альтернативним транспортом

Завтра за наявності водійського посвідчення або техпаспорту на автомобіль можна буде користуватися громадським транспортом в Ужгороді безкоштовно. Акція «День без авто» пройде у рамках Європейського тижня мобільності, до якого приєднався Ужгород.

Водіїв у обласному центрі просять хоча б один день у році утриматися від поїздок звичним видом транспорту та спробувати альтернативи, такі як громадський транспорт або велосипед. 

Сьогодні, 21 вересня, в Ужгороді також тривають заходи до Європейського тижня мобільності. На Київській набережній діти можуть навчитись правил дорожнього руху, покататись на електросамокаті, подивитися виступи на скейтах, трюкових самокатах і роликах та взяти участь у інтерактиві #ShareTheToad з розмальовками та велолабіринтами. 

На 17:00 запланована безкоштовна велоекскурсія по Ужгороду для всіх бажаючих. А кульмінацією тижня мобільності стане День без авто 22 вересня.

День без автомобіля – всесвітня акція, яка кожного року проводиться у багатьох країнах Європи та світу. Започаткувало її екологічне об’єднання World Car Free Days. Першою на державному рівні 22 вересня оголосила «Днем без автомобіля» Великобританія у 1997 році, а невдовзі ініціатива поширилася по всій Європі. З 2002 року День без авто органічно вписується у заходи Європейського тижня мобільності, який триває щорічно з 16 по 22 вересня. Кампанія має на меті стимулювати європейські міста впроваджувати більш сталі та екологічні засоби транспорту.

Ужгород вперше приєднався до Європейського тижня мобільності рівно 10 років тому, в 2011 році. Тоді ж в обласному центрі Закарпаття відбувся перший, пілотний День без авто, і відкрили першу «пробну» велосмугу.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...