Деякі школи в Закарпатті зможуть самі вибирати мову навчання

24.06.2018 20:53 18 0
Деякі школи в Закарпатті зможуть самі вибирати мову навчання
В суботу, 23 червня, стало відомо, що Верховна Рада надасть приватним школам в Україні можливість навчати дітей будь-якою мовою за власним розсудом. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти після засідання українсько-угорської робочої групи високого рівня. Міністр освіти України Лілія Гриневич зазначила, що відповідний законопроект насправді вже давно подано до Верхової Ради і найближчим часом від буде проголосований.
«Проект закону, що стосується видовження перехідного періоду, вже давно подано Урядом до Верховної Ради, найближчим часом він має бути проголосований у залі парламенту. Також ми продовжуємо роботу над проектом закону «Про загальну середню освіту», в якому стаття 5 уточнюватиме всі деталі імплементації мовної статті Закону «Про освіту». Зокрема, там йдеться й про можливості приватних шкіл обирати мову навчання», - заявила Гриневич.
Коментуючи деталі ліцензування таких шкіл, Лілія Гриневич також уточнила, що атестат державного зразка зможуть видавати заклади, які дають дітям оволодіти державною мовою на рівні держстандарту, відповідно той же законопроект фіксуватиме пропорції, в межах яких відбуватиметься навчання державною і мовою меншини. Подібні правки до закону «Про освіту» є частиною вимог Венеційської комісії яка порадила внести зміни до перехідних положень закону про освіту, забезпечивши довший перехідний період впровадження закону, звільнити приватні школи від нових мовних вимог, а також розпочати діалог з нацменшинами щодо мовного питання в освіті та забезпечити, щоб закон не загрожував збереженню культурної спадщини меншин та «безперервності вивчення мов меншин в традиційних школах». Нагадаємо, Як розвивалась позашкільна освіта на Закарпатті в минулому році?
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...