Він пояснив, що вчені визначили, при яких температурах скорочується тривалість “функціонування” частинок SARS-CoV-2 на поверхні. В якості частинки досліджували вірус в краплі слини, а як поверхню – нержавіючу сталь і дверну ручку. Вчені встановили, що випромінювання, що випускається ультрафіолетом, пошкоджує гени вірусу і обмежує його здатність до розмноження. У теплу пору року період напіврозпаду значно скорочується. Так, при прямому сонячному світлі і високій вологості (80%) COVID-19 живе на поверхнях – до 2 хвилин, а без впливу сонячного світла – до 6 годин. Якщо ж частка залишається в повітрі при вологості 20%, то гине за півтори хвилини. Такі висновки було зроблено на основі дослідження вірусної частинки, яка виявилася на поверхні в краплі слини людини.
“Період напіврозпаду вірусу в крапельці слини на поверхні при температурі 21-23 градуси за Цельсієм, вологості 20% і при відсутності сонця становитиме 18 годин, а в тих же умовах, але при вологості 80% – 6 годин. При температурі в 35 градусів за Цельсієм і вологості 80% піврозпад прискориться до 1 години, а при температурі 21-23 градуси, вологості 80% і в літню пору – до 2 хвилин”, – заявив радник міністра.
Вчені встановили, що швидкість напіврозпаду вірусу залежить також і від рівня вологості. Тобто при високій температурі, але різних рівнях вологості, коронавірус буде “жити” різну кількість часу. Так, час напіврозпаду на поверхні становить 6 годин при вологості 80%, і 18 годин при вологості 20%. При цьому, тривалість існування вірусу в повітрі, при рівні вологості в 20%, складе близько 60 хвилин. Результати дослідження та їх ефективність ще потрібно довести. Вони не доводять, що влітку кількість хворих COVID-19 зменшиться. Але саме тепла погода в літній час створить середовище, в якому “передача вірусу буде мінімізована”.

ДЖЕРЕЛО

Нагадуємо: Після "зимових канікул" в Ужгород повернулися лебеді зі своїми дітьми на озеро "Кірпічка" https://pershij.com.ua/v-uzhhorod-povernuvsia-lebid-shypun-feri-i-peredaie-vsim-pryvit-foto/ Читайте також: На вул. Кар'єрній вимушено встановлено блокпост, адже ця мальовнича частина міста перетворилася в стихійне звалище побутового та будівельного сміття https://pershij.com.ua/u-berehovi-odna-z-vulyts-peretvorylasia-na-smittiezvalyshche-foto/ Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram