Головна » Життя

Чотири миті “Кріворожгейта”, як “Юзік” з друзями ділили рідне місто Зеленського, та обговорювали принади заступника міністра Клітіної

Представники фракції "Слуга народу" на чолі з нардепом Юрієм Корявченковим, більш відомим як "Юзік" з "Кварталу", під час візиту в Кривий Ріг обговорювали колег-жінок, зокрема заступника міністра інфраструктури

20 листопада було опубліковано четвертий запис в рамках “Кріворожгейта”- скандалу, який розгорівся після публікації серії аудіозаписів розмови депутатів “Слуги народу” під час вечері в криворізькому ресторані “Околиця”. Розмови були записані 25 вересня 2019 року, але оприлюднені майже два місяці по тому. У них депутати і місцева поліція обговорюють кришування правоохоронців, контроль над кримінальними справами стосовно металобрухту, покупку місцевого телеканалу, а також призначення заступником міністра інфраструктури Олександри Клітін, натякаючи, що вона могла зайняти посаду “через ліжко”. Розбиралися в подробицях “Кріворожгейта”

Запис №1. Кришування поліції і справи з металобрухтом
Перший запис було оприлюднено 18 листопада. Її опублікував нардеп “Слуги народу” Антон Поляков, якого збиралися виключити з фракції. На ній “слуги народу” обговорювали призначення начальника поліції в рідному місті Володимира Зеленського і обіцяли поліції політичний “дах” в Києві і захист від прокуратури і ДБР.

З боку “Слуги народу” були присутні нардепи Володимир Захарченко, Владлен Неклюдов, Юрій Кисіль, Олена Кріворучкіна (героїня секс-скандалу в Раді), В’ячеслав Медяник (ще один герой смс-скандалу), Юрій Корявченков “Юзик” і його дружина Тетяна.

Від поліцейських – шеф дніпропетровської поліції Володимир Огурченко і претендент на посаду головного поліцейського Кривого Рогу – Сергій Лукашов (зараз він вже очолює криворізьку нацполіцію).

Суть усієї розмови зводилася до того, що “слуги народу” особисто контролюватимуть, які справи і як повинна вести поліція. При цьому депутати неодноразово повторюють, що “їх дах тримає” особисто президент України, і тому наказують керівникам поліції тримати прямий зв’язок тільки з ними, уточнюючи конкретний порядок комунікацій – включаючи терміновий приїзд до Києва і спілкування в кабінетах парламенту, захищених від прослуховування.

“Слуги народу”, судячи з запису, особисто хочуть контролювати все справи у кримінальній бізнесу і збору металобрухту, а також по інших цікавих з корупційною точки зору темам.

Розшифровка розмови:

Юзик: Я хочу представитися, я Юрій Корявченков, представник Зеленського в Кривому Розі. І ми проводили вибори, перший тур, другий тур, парламентські. Це Юрій Григорович, Юра Кисіль. Він списковик. Я по 33-му округу, це два райони – Центрально-міський і Металургійний. Володимир Захарченко …

Так, мажоритарник, теж по 31 округу, це північні райони – Тарновською і Покровський. Слава Медяник – це Дніпропетровськ, 26 округ (його поправляють: 27-й). Я все запам’ятовую, 27-й.

Ну, він в Дніпропетровську, просто приїхав познайомитися і підтримати, напевно, і Володимира, і вас. Він в комітеті правоохороних органів, Вова теж, і Владлен Неклюдов, як кажуть, відомий співробітник прокуратури, який співає для Пшонки.

Ми всі прекрасно розуміємо місто Кривий Ріг, який 10 років під впливом однієї сили – це Вілкул та іже з ними, а останні 5 років вклинився тут товариш Усов, який був наближений до Юрія Віталійовича Луценка, тому йому тут спускалося все з рук.

Репліка: Не тільки тут. В області.

Поліцейський: Як бути з ними? Що … Яка з ними політика економічного характеру? Це йому більше … Як йому спілкуватися? Дипломатичні повинні бути якісь … да.

Репліка: Ми можемо сісти і обговорити цю ситуацію в двох словах.

Юзик: І нехай тобі хтось пред’явить пред’яву в Києві. В прокуратуру, в ГБР. Нехай вони скажуть, що ти щось незаконне. Роби це за моєю командою. А ми подивимося, а ми підтримаємо (всі разом говорять нерозбірливо).

Репліка: Тут не треба навіть нашої присутності. Ми в місті президента, у нас у всіх тут … Якщо якісь не дай бог … то у всіх руки будуть відрубувати по шию. У нас в місті політична підтримка з нашої всієї боку – це не те що 100, а 101 відсоток.

Поліцейський: А мені хто нічого не скаже, закрити всю цю шваль і все.

Юзик: Ти не повинен нічого боятися.

Репліка: Ось це що ви нам сказали, і ми вам кажемо, повірте мені. У нас за спиною, я ще раз кажу, варто президент …

Юзик: Ще там все начальники райвідділів кажуть – ну, там же ж команда. Там – це значить все повинні показати на тебе, а ти повинен на мене. Тобто, якщо так показують, це голова з плечей.

ДБР та ж історія, прокурорський ДБР, з генеральної прокуратури, з Трубою буде Владлен (вирішувати питання – Ред.), Я тут.

Репліка: Хто буде з прокурорських заважати, Труба буде вносити по ним.

Юзик: Делікатні питання, з приводу металобрухту … ми з вами радимося.


Запис №2. Скандал з заступником міністра Клітіною
У другому записі нардепи і поліцейський обговорюють персону заступника міністра інфраструктури Олександру Клітіну, натякаючи, що вона домоглася своєї посади “через ліжко”.

До Міністерства інфраструктури Олександра Клітін потрапила ще в 2015 році і була радником міністра Андрія Півоваровского. Згодом її призначили директором групи підтримки реформ міністерства, який фінансується Євросоюзом. Там вона пропрацювала до вересня 2018 року. А практично рівно через рік повернулася в структуру тільки вже на посаду заступника міністра. З чуток, Клітін полягала в романтичних стосунках з Х’ю Мінгареллі, колишнім представником ЄС в Україні.

Розшифровка розмови:

“Поки жінки пішли, можна я покажу, який у нас заступник міністра. Клітін Саша. Вона просила, сильно хотіла.

– Хороша?

– Ого! Охеренно!

– Ось, призначили, дівчина дуже хотіла стати заступник міністра!

(Сміх)

– Це називається, я чиста перед вами

– Капец, звичайно, нееее, хороша подруга

– У кого-то 5 дітей?

– У вас там цікаво

– А Савченко де?

– Ми на гальорці і з дівчатами там гоп-гоп. Ну в ОТЗЖ там непрості, там за ними стоять такі, що …

– Зрозуміло”.

Після публікації аудіозаписи розгорівся ще один скандал. Пранкер Джокер поспілкувався із заступником міністра від імені особи. наближеного до президента, а після оприлюднив листування з Клітін. У ній вона повідомила, що її начальник Криклій “крутить-мутить з тендерами”, а в міністерстві є люди Ахметова і Коломойського.

Своє призначення через ліжко заммінстра категорично заперечувала.Запис №3. Інформаційна війна і покупка телеканалу

Третій уривок розмови був присвячений “інформаційної війни” і спробам поставити під контроль Перший міський телеканал в Кривому Розі. Його планують викупити у нинішніх власників і фінансувати за рахунок комбінату “Арсел Міттал Кривий Ріг”. Фігурували суми 600-700 тисяч гривень на місяць на зарплату і зміст каналу.

У розмові взяли участь Володимир Огурченко, шеф обласної поліції Дніпропетровщини, Юрій Корявченков ( “Юзик”), Владлен Неклюдов та інші нардепи від “Слуги народу”. “Країна” публікувала повну розшифровку третього запису.

Розшифровка запису:

Огурченко: Чоловік підійшов і сказав: Володимире Георгійовичу, у мене перший раз таке буде, з чим я зіткнуся, так це інформаційна війна.

Чоловічий голос: Так. Так. Бруд будуть лити точно, тому що на Неклюдова вже почали лити. Ми вже звикли до того. На Юру НЕ лиють бо він на виборах особливо в місті не був …

Інший чоловічий голос: А мене бояться. (Сміх) Ну, по-чесному. Але я не за тим. Я з інформаційної підтримки приніс в офіс президента, до речі (нерозбірливо) … адже Усов (екс-нардеп з Кривого Рогу – Ред.) По своїй ділянці продає. Продає задешево.

Жіночий голос: “Перший міський” продає.

Неклюдов: Канал, так. “Перший міський” канал.

Репліка: Є “Рудана” (місцевий телеканал – Ред.), Але є “Перший міський”. “Рудана” є муніципальним каналом. Але фактично вона повністю на тій стороні (на стороні мера Кривого Рогу Юрія Вілкула – Ред.).

Чоловічий голос: я пішов до Офісу президента, і Офіс президента сказав, що ми і самі таке створимо. Я кажу: це склалося за п’ять мільйонів.

Репліка: І вони формують певну думку …

Чоловічий голос: А вам, щоб вам більше це саме на виборах, він стане в нагоді. Мені він нафіг не потрібен.

Юзик: Ні, він і на виборах стане в нагоді, і в подальшому.

Чоловічий голос: Брати не треба, я говорю, я зроблю все, щоб  КМК його профінансував. Зарплата, зміст каналу – 600-700 тисяч гривень на місяць.Запис №4. Як “слуги народу” ділили Кривий Ріг

Четверта частина стосується того, як поліція повинна тримати комунікацію з новою владою. Особливо – як себе вести новому шефу поліції Кривого Рогу Сергія Лукашову. І хто їх нардепів курирує  та які теми в місті.

Розшифровка запису:

Юзик: … Ще в цей момент ми проговорили з Володею, що у нас Володимир Захарченко – він взагалі колишній, ну, колишніх не буває, а зараз народний депутат, працівник правоохороних системи, звільнився в 2006 році.

Захарченко: (вклинюється і каже нерозбірливо) Фактично … місто кримінальне. Але я без зайвого хизування скажу так: я ось, можна так сказати, на сто відсотків не просто готовий, я познайомлю з людьми, які розкажуть реальний стан речей. Хто чим займається. Зараз так вийшло, що я, зустрічаючи колишніх злочинних авторитетів, вони зараз шановні бізнесмени, в розмові зі мною говорять: Володимир Васильович, ну навіть ми того і не робили, а зараз роблять ваші колеги. Трошки неправильно звучить фраза “кришує”. Вони не кришують, вони очолюють. Я кажу відверто.

Репліка: Вони є організаторами всіх цих рухів.

Захарченко: Тобто, яки люди вкладують свої гроші, які вкладують в збут наркотиків, в металобрухт, і так далі. Вони не отримують відкат. Це їхній бізнес.

Репліка: І незаконна протекція.

Захарченко: Все. Всі.

Репліка: Людина, яка наших …

Другий голос: Ну давайте резюмуємо?

Третій голос: Будемо про життя, а не про роботу.

— (новий шматок запису)

Огурченко: А ми можемо спілкуватися чи ні?

Другий голос: Так, нормально

Огурченко: ... Щоб не було, там, що геть Лукашов (глава поліції Кривого Рогу – Ред.) Вже спілкується з директором, грубо кажучи …

Репліка: А він повинен зараз з ним спілкуватися …

Огурченко: Я уточнюю, щоб розуміти. Я ж не буду дзвонити всім. Комусь  повинен дзвонити одному. Мені там як керівнику і комусь з вашого боку.

Чоловічий голос: Якщо потрібна комунікація з КМК (Криворіжсталь – Ред.) …

Огурченко: Ну, припустимо, я буду дзвонити вам всім. Йому (Лукашову – Ред.) Треба з кимось конкретно криворізьким, я думаю, що з Володею (Захарченко – Ред.).

Юзик: Я думаю, що з Володею.

Чоловічий голос: Це по криворізьким, це не по бізнесу, так?

Огурченко: ну, я маю на увазі, щоб він (Лукашов – Ред.) “В штангу” не потрапив за незнання.

Чоловічий голос: (нерозбірливо) Прилітає ваш … він зустрічається безпосередньо і відлітає через 2 години, про це ніхто не знає, а у мене (нерозбірливо) в кабінеті через (нерозбірливо) Тому комунікація з КМК, будь ласка, ось. Так? У міліції, в правоохоронних органах, це ось Володимир (Захарченко – Ред.), Він супер. За ГЗК –  а я не беру ГЗК.

Огурченко: Економіку ми з вами обговоримо.

Чоловічий голос: Так.

Огурченко: Щоб він таки не зашивався тут в плані того, що .. тому що “чорнуху ” всю буде він вбивати. Він повинен ні від кого не залежати.

Чоловічий голос: У вас повний карт-бланш.

Інший голос: У вас “дах”!Реакція і наслідки
Після публікації записів народний депутат Антон Поляков звернувся в ГБР і НАБУ із заявою про необхідність перевірити на предмет можливого скоєння злочину деяких членів фракції “Слуга народу”. Про це Поляков повідомив “Країні” і показав відповідні документи.

Мова в його листі йде про переговори представників фракції “Слуга народу” і керівництва поліції Дніпропетровської області.

Шеф Олександри Клітін, що потрапила в скандал, міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що довіра до його заступника знизилася  після Пранк Джокера.

“Поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Це похвально, але не в такій спосіб. Але це ми це обговоримо з нею, коли Олександра повернеться з відрядження, тому що, звичайно, довіра до неї падає через такі речі. Але це вже проблема моїх відносин з нею “, – сказав міністр журналістам.

При цьому він уточнив, що слова його зама щодо того, що в міністерстві “щось мутять з тендерами на локомотиві” є неправдою.

“Локомотиви останні купувалися за часів Омеляна, коли з GE підписували контракт … Зараз розглядається кілька варіантів по майбутнім контрактами. Це французи, знову американці, але всі вони пропонують поки не дуже цікаві  цінові  пропозиції”, – підкреслив Криклій.

Про “Кріворожгейт” висловився колишній глава партії “Слуга народу”, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Під час робочого візиту в Дніпро 20 листопада він сказав, що поки фракція по “скандальній” розмові не збиралася. За його словами, якщо будуть докази, що був порушений закон, то буде проведена перевірка.

“Нам належить ще перевірити справжність аудіозаписів з ресторану Кривого Рогу і вислухати коментарі від учасників цього запису … Давайте почекаємо, поки передбачувані учасники цієї зустрічі підтвердять або спростують факт її проведення”, – заявив Разумков.

Що значить “Кріворожгейт”
Відзначимо, що найбільш активно розганяють ці записи депутати, які пов’язані з так званою “групою Коломойського”.

За даними джерел на Банковій, у них останнім часом наростає конфлікт з близькими друзями Зеленського (так звана група Кварталу, до якої відноситься і Юзик). Боротьба йде за контроль над потоками і цілими регіонами. Зокрема, за Дніпропетровську область.

Судячи з усього, епізодом цієї боротьби і є злиті записи. Крім того, окремий удар наноситься по Міністерству інфраструктури, де інтереси Коломойського поки враховуються в меншій мірі, ніж інтереси того ж Ахметова. Як до речі слідують із діалогу Клітін з пранкером.

Джерело

Нагадуємо, В Ужгороді затримали “на гарячому” рекетира, який вимагав кошти за неіснуючі борги (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте також:  Історичний екскурс: у Перечині працює етнографічний музей “Наша градська” (ВІДЕО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...