Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Чому газ в оселях закарпатців – жовтий? (фото)

У закарпатців періодично виникають питання, чому ж паливо є не блакитним, а жовтим

Споживач Ярослав Немеш звернувся до ПАТ «Закарпатгазу» за роз’ясненням з цього питання та надав фото докази, що в його оселі газ жовтого, а не блакитного кольору.

Жовті та червоні відтінки газу на запальнику або конфорці свідчать про те, що газ згоряє неправильно. Полум’я матиме однорідний блакитний колір у випадку, якщо природний газ згорає повністю. При цьому виділяється максимальне тепло, – пояснив головний інженер ПАТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський.

Тож, якими є причини жовтого чи червоного кольору згоряння газу?

ПРИЧИНА №1: у приміщенні – недостатньо кисню.

Якщо вогонь жовтого або червоного кольору, значить, до пальника надходить недостатня кількість повітря і газ згоряє не повністю. У такому випадку і тепла виділяється менше, а значить, страви готуватимуться повільніше. Зменшенню концентрації кисню у приміщенні сприяють також енергозберігаючі вікна та двері.

Що робити?

Збільшити доступ кисню у помешкання. Щонайменше – відкрити кватирку. І це питання, в першу чергу, власної безпеки. У непровітрюваному приміщенні накопичується чадний газ – продукт згоряння природного газу.

ПРИЧИНА №2: засмічені або несправні пальники газових побутових приладів.

Залишки їжі (наприклад, молоко, що витекло і пригоріло) часто потрапляють у форсунки, забиваючи їх. Таким чином може змінюватися не тільки колір газу, а й збільшуватися об’єм споживання. Ще однією причиною може бути неправильне регулювання газових пальників або їх несправність з причин тривалої експлуатації.

Що робити?

Для виявлення та ліквідації цих та інших неполадок слід викликати майстра, який має право виконувати такі роботи.

ПРИЧИНА №3: занизький тиск у мережі.

З початком опалювального сезону ПАТ «Закарпатгаз» перейшов на роботи з відповідним переналаштуванням газорегуляторного обладнання для забезпечення необхідного тиску усіх категорій споживачів області. Тому ця причина – малоймовірна. Визначити зміну тиску в мережі може тільки фахівець за допомогою спеціального приладу.

Що робити?

У разі нарікань щодо якості газопостачання споживачеві слід звернутися із заявою до ПАТ «Закарпатгаз». Фахівці компанії на місці проведуть обстеження, а у разі необхідності усунуть проблему.

Крім того, слід спростовувати міф, нібито газ горить жовтим кольором, оскільки його розбавляють, запускаючи у труби повітря. Газ у газовій магістралі технічно неможливо розбавити. Якщо змішати газ із повітрям, то це призведе до потужного вибуху і дуже плачевних наслідків. Тому фахівці ПАТ «Закарпатгаз» звертаються до мешканців не поширювати недостовірну інформацію.

Щодо калорійності природного газу, що надходить споживачам, за даними державного стандарту України, вона повинна бути не меншою 7600 ккал/м3. Калорійність палива, що надходить в домівки мешканців Закарпатській області, повністю відповідає вимогам. До прикладу, у січні 2019 року калорійність газу, що потрапляв до споживачів Ужгорода, в середньому становила 8214 ккал/м3.

Якщо виникають будь-які питання стосовно газопостачання чи роботи газового обладнання, закарпатцям слід звернутися до контакт-центру ПАТ «Закарпатгаз» за телефоном (0312) 48-83-04, 067-01-03-104 або ж за адресою: м.Ужгород, вул. Погорєлова, 2.

Нагадаємо, Вже традиційно: черга на КПП “Лужанка-Берегшурань”

Читайте також: В Ужгороді затримали озброєного чоловіка (ВІДЕО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...