Чи варто обігрівати приміщення кондиціонером?

15.10.2021 18:10 732 0
Чи варто обігрівати приміщення кондиціонером?

Сучасні кондиціонери допустимо використовувати не тільки для того, щоб охолодись улітку. Проте обігрів за їх допомогою має деякі нюанси.

Холодний сезон вже тут, а з ним і думки, як би зекономити на опаленні. Електроенергія наразі дешевша за газ, і багато хто воліє перейти на неї. Виникає питання: чи потрібен обігрівач, якщо є кондиціонер? Йдеться не про промислові системи кондиціонування, а саме про звичайні кондиціонери.

Більшість сучасних спліт-систем https://teplorry.com.ua/konditsionery-split-sistemy/ може обігріти приміщення, тільки якщо температура повітря не нижче -5°C. Передові інверторні системи здатні працювати і за більш низьких температур, від -15 до - 30°C. Більш точну інформацію можна дізнатися у інструкції до приладу. 

Ці обмеження – перше, що треба враховувати перед тим, як вмикати кондиціонер у холод. Кондиціонерами переважно гріються у міжсезоння, коли ще не працює основна система опалення. Та й зими останнім часом стали м’якими, і стовпчик термометра не часто доходить до критично низьких позначок. Але якщо ввімкнути систему у сильний мороз, ефективність обігріву неминуче знизиться, дренажна система і конденсатор можуть замерзнути, або ж у компресор проникне рідкий холодоагент, що призведе до поломки. У звичайних електрообігрівачів таких обмежень немає.

З іншого боку, обгрів кондиціонером – напрочуд економний вибір. У будь-якого електричного обігрівача ККД становить не більше 95%, а у спліт-систем за сприятливих умов – від 350%. Це можливо за рахунок того, що кондиціонер працює не як генератор тепла, а як тепловий насос – він не створює тепло, а просто перекачує його з вуличного повітря. Втім, дістати це тепло, коли на вулиці мінус – та ще задача.

Який кондиціонер потрібен для обігріву взимку

Стабільна робота кондиціонера на обігрів за низької температури забезпечується кількома факторами:

  • Тип інверторного управління – найкраще повний інвертор
  • Компресори – на більшості моделей, призначених для експлуатації у зимовий період, стоять спіральні
  • Великий розмір теплообмінника зовнішнього блоку
  • Наявність алгоритму розморожування зовнішнього блоку для запобігання утворенню конденсату

Якщо кондиціонер передбачається використовувати як для літнього охолодження, так і для зимового обігріву, важливо мати цю мету на увазі вже на етапі покупки і підібрати підходящу модель – або обміркувати встановлення системи кондиціонування. Більшість виробників не рекомендують використовувати спліт-системи у режимі обігріву за мінусової температури, і звичайний побутовий прилад, особливо якщо він був бюджетний, варто поберегти, щоб уникнути проблем. Обігрівач точно дешевший, ніж нова спліт-система. 

Вказані перестороги не у повній мірі стосуються більш досконалих інверторних систем. Проте в кожному разі зі зниженням температури зовнішнього середовища у кондиціонерів, які працюють на обігрів, падає ККД – електрики витрачається більше, а гріє система слабше. До того ж компресору краще стартувати з теплим мастилом – і якщо не опалювати кондиціонером у мороз, це продовжить йому життя.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...